Електричні котли: критерії вибору.

Автономні системи опалення знаходять саме широке застосування в приватних заміських будинках, дозволяючи їх господарям, навіть за відсутності магістрального газопостачання, забезпечити собі необхідний комфорт і затишок в будь-який час року. Якщо ви вирішили встановити в будинку електричний нагрівальний котел, потрібно вибрати його з урахуванням реальних потреб вашої родини.

Переваги електричних котлів

Найекономічнішими в експлуатації нагрівальними котлами вважаються працюючі на газі, але при його відсутності альтернативою можуть стати котли, що працюють на рідкому або твердому паливі, а також електрокотли, що живляться від трифазної мережі . Для дачі або заміського будинку, за умови правильного вибору, електрокотел може стати найекономічнішим варіантом в порівнянні з котлами інших типів, навіть незважаючи на відносно високу вартість електроенергії. Економія досягається за рахунок невисокої вартості обладнання; простоти, легкості і дешевизни монтажу і подключенія.К іншим перевагам електрокотлів можна віднести невеликі габарити, які дозволяють встановлювати їх в будь-якому зручному та доступному місці, де є можливість підключення до мережі, а також простота управління, відсутність продуктів згоряння і екологічність.
Для опалення дачних будинків площею менше 60 кв.м можна користуватися звичайною електричною розеткою з напругою 220 В.

На що звернути увагу при виборі електричного котла

Перше, що потрібно зробити, перед тим, як вирушати в магазин, це розрахувати необхідну вам потужність приладу, який повинен не тільки забезпечити ваш будинок теплом, а й забезпечити його гарячою водою. Для цього вам потрібно вибрати двоконтурний електричний котел, який виконує обидві ці функції. Потужність розрахуйте, виходячи з того, що на обігрів 10 кв.м приміщення зі стелями висотою 3 м електричній системі опалення потрібно близько 1 кВт. Природно, що отримане значення буде немаленьким, тому вам потрібно перевірити, чи вистачить тієї потужності, яка була виділена вам для експлуатації будинку, на харчування електрокотлу та інших електроприладів, а також переконається в тому, що електропроводка знаходиться в справному стані, має заземлення і витримає таку напругу.
Використання автоматичної системи контролю дозволяє оптимізувати роботу системи опалення і, в кінцевому підсумку, заощадити до 30-40% від расходуемой електроенергії.
В стандартний комплект входять кабель живлення і пристрою захисту. Ви можете вибрати підлоговий або настінний варіант установки опалювального електрокотла, а також підібрати необхідну комплектацію і придбати прилад, оснащений регулюючим нагрів программатором, накопичувальним баком і насосом, що забезпечує безперервну циркуляцію теплоносія. Вбудований в систему, такий насос забезпечує високий ККД її роботи, дозволяє використовувати труби з меншим діаметром і встановити термостати в кожному приміщенні. Насос працює безшумно, оскільки для його охолодження не потрібно вентилятор, для цього використовується перекачується вода.