Як вивчити хімічні елементи.

Школярі, що почали вивчати хімію, нерідко стикаються з великими труднощами, намагаючись вивчити назви і символи хімічних елементів. Їм здається, що це непосильне завдання, адже елементів більше 100. Однак існує безліч ефективних прийомів, які можуть у цьому допомогти.
Вам знадобиться
  • Таблиця Менделєєва.
Інструкція
1
В рамках навчальної програми від вас не зажадають запам'ятовувати всі хімічні елементи. Вам знадобиться вивчити лише два-три десятка, а це набагато легше. Можна запам'ятовувати хімічні елементи за періодами. Подивіться на Таблицю Менделєєва. У першому періоді всього 2 елементи: водень і гелій. Уж запам'ятати щось їх не важко. У другому періоді вже 8 елементів: літій, берилій, бор, вуглець, азот, кисень, фтор і неон. 8 назв запам'ятати не так легко. Тому вдамося до асоціацій. Який термін одразу згадається при слові «літій»? Звичайно ж, літієві батарейки-акумулятори в стільникових телефонах, ноутбуках, цифрових фотоапаратах, відеокамерах.
2
Слово «берилій» менш відомо. Можливо, ви чули про бериллиевую бронзу (сплав, що володіє винятковою пружністю). Якщо ви цікавитеся мінералами, ви напевно чули про берил, деякі різновиди якого (наприклад, смарагд, аквамарин) відносяться до категорії дорогоцінних каменів. Ну, а любителі творчості Конан Дойля можуть пригадати його розповідь «Берилова діадема».
3
Як запам'ятати слово «бір»? Борна кислота майже напевно знайдеться в кожній домашній аптечці. Згадайте про великого фізика Нільса Бора, лауреата Нобелівської премії. І так далі. «Вуглець» прекрасно асоціюється зі словом «вугілля», а що головними компонентами повітря є азот і кисень, ви знаєте з молодших класів. Про фтор твердить реклама, закликаючи користуватися зубною пастою з цим компонентом. А про інертний газ неон і говорити нічого: різнокольорові неонові вивіски зустрічаються всюди. Точно так же, поступово запам'ятовуйте елементи в третьому і наступному періодах.
4
Можна запам'ятовувати не по періодам, а по групах. Почніть з першої головної групи: водень, літій, натрій, калій, рубідій, цезій. Останній елемент групи, франций, дуже мало поширений. Запам'ятайте, що у нього найбільш сильно виражені металеві властивості. Після цього можете вивчити 4 елементи-галогену з сьомої головній групи: фтор - хлор - бром - йод. Постарайтеся запам'ятати, що бром - єдиний неметал, що знаходиться в рідкому стані, а йод знаходиться в твердому стані. П'ятий елемент групи, астат, як і Франція, дуже мало поширений. Про нього варто знати, що це єдиний галоген, який проявляє властивості як неметалла, так і металу. І поступово точно так само продовжуйте вчити елементи, що знаходяться в інших групах.