Як виглядала Земля раніше.

Сьогодні людина змінює Землю самими різними способами. За останні 100 років її вигляд змінився набагато більше, ніж за попередні 4000 років. Квітуча і яскрава планета поступово втрачає колишню красу через техногенних процесів. Більшість змін, що відбуваються незворотні, тому побачити красу нашої батьківщини в первозданному вигляді людям вже не вдасться.
Інструкція
1
Людина з'явилася на Землі кілька мільйонів років тому. Але про розвиток цивілізації і зміні Землі можна говорити лише в останні 4000 років. Коли двонога створення вперше почало засівати поля, викорчовувати дерева, тоді все стало змінюватися. Звичайно, люди в ту пору, не маючи необхідних знарядь, які не вирубували ліс гектарами, що не осушували величезні болота, але прагнення до підкорення навколишнього світу зародилося саме тоді.
2
Земля до початку активної діяльності людини була дуже зеленої планетою. Саме рослини були присутні на 85% її поверхні. У кожному кліматі були свої види. Навіть пустеля Сахара була схожа на оазис, де текли річки і росли трави. На території сучасної Європи були густі ліси, а Американський континент був покритий джунглями.
3
Земля в минулому відрізнялася гармонійністю розвинений. Природа є саморегулюючої системою, де флора і фауна взаємодіють і створюють оптимальні умови. Людина в ту пору також жив у єдності з навколишнім середовищем. Він повністю залежав від погоди, від кількості тварин навколо. Поки збиральництво і полювання були основними заняттями, групи людей постійно переміщалися в ті частини Землі, де була їжа. Вони вели себе як стада тварин, які вибирають для себе найкращі умови.
4
Коли людина навчилася вирощувати зерно та інші харчові культури, він почав осіле існування. З'явилися перші укріплені міста, залежність від природи зменшувалася. Почався період освоєння грунту. Для зведення будинків вирубувалися ліси, змінювався ландшафт планети. Спочатку це відбувалося в окремих регіонах, наприклад, у Давньому Єгипті, але поступово заселялася Європа, розвивалися цивілізації на Сході.
5
Розвиток людини привело до осушення річок і озер, до зміни течії річок, до створення водосховищ. Порушення водного балансу викликало иссушение грунтів в окремих регіонах, так стали розростатися пустелі. Зменшення зелених насаджень призвело до виникнення озонових дір, а експлуатація земних надр, видобуток корисних копалин вплинула навіть на магнітне поле Землі. З незайманого світу з гармонійним плином життя планета перетворилася на місце, де панує людина, не завжди розуміючи, до яких наслідків можуть привести його дії.