"Нитросорбид": інструкція із застосування.

При серцевих захворюваннях, нападах стенокардії "Нитросорбид" є одним з найбільш призначуваних препаратів. Він швидко купірує біль, знижує артеріальний тиск і має позитивні результати в комплексній терапії.

Опис препарату

"Нітрособід" входить до групи вазодилатуючих коштів, нітрат. Торгова назва лікарського засобу - "Нитросорбид". Непатентована назва - изосорбида динітрат. Випускається в таблетках білого кольору плоскоциліндричної форми. В одній таблетці "Нітросорбіду" міститься 10 мг активної речовини - ізорбіда динітрату та допоміжні речовини: 80 мг сахарази, 9,5 мг картопляного крохмалю, 0,5 мг кальцію стеарату.

Фармакологічні властивості

"Нитросорбид" надає розслабляючу дію на гладкі м'язи судин. Володіє вазодилатирующим ефектом. Надає дію на периферичні артерії та вени, що, в свого чергу, знижує венозний повернення до серця і, відповідно, зменшує тиск наповнення лівого шлуночка. Сприяє розширенню артеріальних судин і в результаті помітно знижує артеріальний тиск. Купірує коронароспасзм. Покращує гіподінамікі у хворих з хронічною серцевою недостатністю як в стані спокою, так і при фізичних навантаженнях. Знижує споживання міокардом кисню, покращує доставку кисню до ішемізованої ділянки. Розслаблює гладкі м'язи шлунково-кишкового тракту, жовчо- та сечовивідних шляхів, бронхів. Швидко всмоктується через слизову оболонку ротової порожнини. Біодоступність при прийомі під язик - 60 відсотків, при прийомі всередину - не більше 22 відсотків. При прийомі всередину протягом години досягається максимальна концентрація препарату. Період напіввиведення речовин препарату становить від 2,5 до 5 годин. З організму виводиться нирками у вигляді метаболітів.
У період вагітності застосування "Нітросорбіду" можливе тільки після співвідношення користі для матері та ризику для плоду.

Показання до застосування

"Нітророрбід" призначають як антиангінальний засіб для профілактики і купірування нападів стенокардії, у тому числі - після перенесеного інфаркту міокарда в складі комплексної терапії, при хронічній серцевій недостатності, в тому числі і при важких формах хвороби, під час болі в грудині.

Протипоказання

Не рекомендується застосування препарату при підвищеній чутливості до одного або декількох компонентів ліки, порушення кровообігу, гострому кардіогенному шоці, гострому інфаркті міокарда, тампонаді серця, інсульті, при артеріальній гіпотензії (при систолічному артеріальному тиску менше 90 мм рт. ст.), крововиливах у мозок, закритій формі глаукоми при високому внутрішньоочний тиск, а також при одночасному прийомі інгібіторів, непереносимості фруктози.
Вплив препарату, його ефективність і безпеку на стан осіб віком до 18 років не встановлені.

Спосіб застосування та дози

"Нитросорбид" приймають всередину або під язик. Для зняття нападу стенокардії 1 таблетку (10 мг) приймають під'язиково. Для прискорення ефекту таблетку слід разжевать.Для профілактики стенокардії призначають по 10 мг нітрогліцерину (1 таблетку) 4-5 разів. При недостатності дії в перші п'ять днів можна збільшити дозування препарату до 60-120 мг на добу. При комплексній терапії "Нитросорбид" призначають по 10-20 мг 3-4 рази на добу. Застосовувати "Нитросорбид" можна тільки відповідно до рекомендацій лікаря і відповідно до рекомендованих інструкцією дозами.

Побічні ефекти

Під час прийому "Нітросорбіду" можливі болі в голові, запаморочення, сонливість, нечіткість зору, тахікардія, нудота, блювання, сухість слизової оболонки порожнини рота, в рідкісних випадках можлива печія.

Умови зберігання

Зберігати в сухому прохолодному, недоступному для дітей місці. Термін зберігання препарату становить 2 роки.