Як виховати справжню людину.

Батьки - перші й найважливіші вчителі в житті своїх дітей, на їх плечах лежить величезна відповідальність за виховання. І справа не тільки в тому, щоб забезпечити надійне майбутнє дитині: дати йому можливість отримати освіту і створити комфортні умови для проживання. Головне завдання батьків - допомогти дітям вирости порядними людьми і вибрати правильну дорогу в житті.
Інструкція
1
Основне правило в процесі виховання дитини - бути гідним прикладом для наслідування. Діти - дзеркало родини, в якій вони ростуть. Коду в домі панує тепла і дружня атмосфера, подружжя щиро люблять і поважають один одного, то їхні діти, як правило, ростуть добрими і емоційно стійкими. Дитина відчуває ваші відносини між собою і вбирає їх, надалі вони ляжуть в основу його власної моделі поведінки в сім'ї.
2
Будьте уважні до своїх дітей, завжди ставитеся серйозно до їх переживань і почуттів. Адже для них важливо в вашому обличчі завжди бачити друга і наставника, який в будь-який момент прийде на допомогу і дасть потрібну пораду. Дитина буде рости впевненим у собі і легше долати всі життєві перепони, якщо він знає, що батьки підтримують його, а їх любов буде незмінною незважаючи ні на що.
3
не перегинати палицю з покаранням дитини, адже діти не вкладають у свої дії злий умисел, вони тільки починають жити і, природно, роблять помилки. Проявіть терпіння, намагайтеся дохідливо, спокійним голосом пояснити, у чому він був неправий, так ви допоможете дитині усвідомити свій проступок. Не варто лаяти дітей за найменший непослух, тим більше вдаватися до тілесних покарань. Це принижує дитини, пригнічує його волю, зароджує в ньому зерна злоби і агресії.
4
Завжди звертайте увагу на хороші вчинки дитини і хваліть його за них. Відзначайте те, що у нього виходить. Щиро радійте успіхам дітей і вірте в них. Дитина повинна знати, що якщо намагатися і докладати зусилля, то можна домогтися бажаного результату. Це дозволить йому сформувати правильну установку на досягнення всіх майбутніх цілей.
5
Приобщайте дитину до праці з ранніх літ. Діти ростуть ледачими і безініціативними, якщо батьки заохочують всі їхні капризи і роблять все за них. А адже так здорово допомагати дорослим, дитина відчуває себе потрібним і корисним. Це благотворно впливає на його психіку і формує правильне уявлення про світ: щоб щось отримати, потрібно прикласти зусилля.
6
Вчіть дітей співчувати, не бути байдужими до чужих прикрощів і проблемам, допомагати тим, хто цього потребує. Чудово, коли в домі є вихованець, про який треба дбати, і дитина бере в цьому активну участь. Також для даної мети підходить улюблена іграшка. Влаштовуйте з дитиною різні міні-спектаклі, обігруючи всілякі ситуації, коли він може допомогти вирішити проблему того чи іншого персонажа або поспівчувати йому. Дуже важливе завдання батьків - навчити дітей дарувати добро іншим, тоді вони виростуть чуйними і чуйними.
7
Ніколи не порівнюйте вашої дитини з іншими, не говорите, що у нього виходить щось гірше, ніж у інших. Також не можна називати дітей дурними, нездатними, бездарними, тим самим ви зароджувалися в них комплекси і невпевненість в собі, які будуть заважати їм вести активну і повноцінне життя. Корисно проводити порівняння дитини з самим собою якийсь час назад: раніше у нього щось не виходило, але завдяки його наполегливій старанню і праці бажаний результат досягнутий.
8
Вчіть дітей любити і цінувати красу навколишнього світу. Звертайте його погляд на різні прояви природи: блакитне небо, розпускається квітка, соковита зелень трави, листопад, яскраві фарби кожної пори року. Це сприятиме розвитку художнього смаку, чуйності, уваги до деталей і довкіллю.