Як вибирають президента США.

Американська демократія має багату історію - ще в XVIII столітті США стали незалежною державою, а населення почало вибирати собі президентів. Однак ці старі традиції привели до того, що в сучасній виборчій системі США збереглися деякі атавізми - наприклад, інститут виборщиків.
Інструкція
1
У Сполучених Штатах склалася політична система, яку фахівці називають двопартійної - реальна політична влада в більшості випадків розподіляється між двома партіями - Демократичною і Республіканською. Діяльність інших партій не обмежена, однак жодна з них не опинялася настільки впливовою в сучасній історії Америки, щоб один з її представників став президентом країни.
2
Президентські вибори проводяться в США раз на 4 роки. Згідно із законом, прийнятим у другій половині XX століття, президент може бути обраний не більше ніж на два терміни, тобто на 8 років. Висування кандидатів на президентських виборах в США може відбуватися від партій або в незалежному режимі. При висуванні від партій найчастіше проводиться процедура попереднього голосування - виборці отримують можливість проголосувати за одного з кандидатів в рамках конкретної партії. Ця система дає можливість виставити від партії найбільш популярного політика, який зможе об'єднати голоси всіх прихильників партії. Попередні вибори проводяться по штатам. Також під час цієї процедури вибирають і майбутнього кандидата у віце-президенти.
3
Після попередніх виборів кандидати подають офіційні заявки на участь у виборах. Основна увага публіки і преси найчастіше зосереджено на кандидатах від двох основних партій, але в той же час у виборах беруть участь і політики від інших партій. Наприклад, у виборах 2012 брало участь 6 кандидатів. Голосування проводиться в один день в усіх штатах.
4
Офіційно жителі США голосують не за конкретного кандидата, а вибирають заявлених ним вибірників. Кількість вибірників визначається залежно від чисельності населення і коливається від 50 до 3 вибірників на штат. В США встановлена мажоритарна система виборів. Це значить, що кандидат, який набрав у конкретному штаті проста більшість голосів, отримує голоси всіх вибірників. Через це може виникнути ситуація, коли перемагає кандидат, за якого було віддано менше голосів реальних виборців, ніж за суперника. Результати виборів оголошуються на наступний день після голосування в штатах, але офіційно президент стає обраним після голосування вибірників на його підтримку.
Зверніть увагу
Система президентських виборів в США через свою двоступеневої системи неодноразово піддавалася критиці. Однак її прихильники вважають, що таким чином вибори краще захищені від фальсифікацій.