Як вибрати перфоратор.

Перфоратор являє собою пристрій, що сполучає в собі електродриль і відбійний молоток. За допомогою перфоратора ви зможете свердлити отвори в бетоні, не витрачаючи особливих фізичних зусиль, нервів і купи часу. Якщо ви затіяли вдома ремонт, прийшов час придбати якісний інструмент.
Інструкція
1
Ручний перфоратор в основному використовується для руйнування твердих поверхонь або пробивання отворів. Тому при виборі перфоратора слід звернути особливу увагу на потужність, так як вона грає важливу роль у визначенні можливостей даного інструменту. Потужність сучасних перфораторів знаходиться в межах 450-2000 Ватт. І тут не існує чіткого поділу на категорії, можна лише сказати, що перфоратор з потужністю до 900 Ватт є побутовим. Якщо ж потужність перевищує дану цифру - інструмент вважається професійним. Для пробиття товстих стін краще придбати перфоратор з потужністю від 1200 Ватт.
2
Сила удару інструменту показує, з якою енергією взаємодіє перфоратор з поверхнею стіни. Від даного показника залежить швидкість роботи інструменту і ефективність. Сила удару прямо пропорційна потужності і вимірюється в Джоулях. Наприклад, перфоратор з потужністю 750 Ватт і силою удару 2,8 Джоулів здатний робити отвори в бетоні товщиною до 25 міліметрів, а інструмент з потужністю 1500 Ватт і силою удару 20 джоулів - 52 міліметра. Для побутового використання вибирайте перфоратор з силою удару 3-4,5 Джоулів.
3
Існує два типи перфораторів - вертикальні і горизонтальні. У вертикальному інструменті двигун розташований перпендикулярно ударної осі, тому перфоратор схожий на перевернуту букву L. Такий тип перфоратора володіє якимсь перевагою в плані потужності й охолодження мотора (професіонали вибирають вертикальні перфоратори). У горизонтальному інструменті електродвигун розташовується паралельно ударної осі, такий перфоратор зручний для роботи у вузьких отворах, так як більш вузький і витягнутий (рекомендується для побутового використання).
4
Зверніть увагу також на додаткові характеристики. Реверс дозволяє здійснювати рух свердла в протилежному напрямку, що дозволяє його легко витягти. Регулятор перемикання швидкостей визначає швидкість роботи інструменту. Антивібраційна система допоможе уникнути негативного впливу вібрації на людину. М'який спуск дозволить уникнути різких ривків під час включення інструменту. Стопор вимикача - це фіксатор, який допомагає уникати постійного тримання пальцем вимикача.
Багато хто вважає, що будь-яка дриль, яка має як бонус, функцію перфоратора, може впоратися з роботою, яку виконує перфоратор. На жаль, вони помиляються.

Для того щоб вибрати перфоратор потрібно дізнатися як він улаштований, його механізм значно відрізняється від механізму дрелі з перфоратором. Роботу перфоратора і його механізму можна порівняти з роботою автоматичної зброї. Він зроблений спеціально для свердління більш твердих матеріалів. Деякі моделі справляються навіть з арматурою в стінах, і тому перфоратор роблять дуже потужним і довговічним. Його швидкість вище швидкостей перфоратора дрилі, набагато менше віддача. Та й патрон абсолютно відрізняється від патрона дриля. Так що, якщо вам потрібен перфоратор, то вам потрібно купувати саме його, а не дриль з перфоратором. Розрахуйте свої сили, чим потужніший перфоратор, тим він важче, при цьому потрібно сказати, що і швидкість буріння у нього більше. Потрібно вибрати перфоратор, до якого додається вимірювач глибини отвору, це дозволить вам вчасно зупинитися. Багато перфоратори оснащені регулятором швидкостей, для свердління маленьких отворів виберіть швидкість побільше, а для великих отворів поменше. Є й перфоратори, які самі регулюють швидкість залежно від параметрів, які ви йому задали. Щоб дістати заїв свердло можна включити реверс. Для зручності на перфораторах ставлять знімні ручки. Існують ситуації, коли провід бракує або доставляє масу незручностей, для таких випадків передбачені бездротові перфоратори.Прі виборі перфоратора увімкніть його та послухайте, як він працює, шум, вироблений механізмами повинен бути рівним, без пауз і постукувань. Якщо все нормально, то вимкніть його, і зверніть увагу на те, як він зупиняється, це має відбуватися плавно, а не різко. Не беріть професійні моделі, якщо збираєтеся використовувати перфоратор для побутових потреб, вони набагато важче і дорожче. У комплекті разом з перфоратором обов'язково повинні бути запасні щітки електродвигуна. Це самий швидко виходить з ладу елемент перфоратора. Для установки звичайних свердел в комплект входить патрон-перехідник. Є перфоратори, в комплектацію яких входить набір бурів. Якщо ви хочете своїми руками, без допомоги робітників, провести невеликий ремонт квартири, то перфоратор вам у цьому здорово допоможе.