Як самому зробити акумулятор.

Акумулятор - це перезаряджається джерело живлення електричних пристроїв. Від звичайних хімічних джерел струму він відрізняється тим, що його можна використовувати багато разів. Акумулятор особливо зручний в лісовому або заміському будинку, де його можна заряджати від вітрогенератора або сонячної батареї і використовувати накопичену енергію для освітлення, живлення побутових електроприладів і інших цілей.
Вам знадобиться
 • - скляна банка;
 • - свинець:
 • - глина;
 • - сірчана кислота;
 • - мірна хімічний посуд;
 • - джерело постійного струму;
 • - ареометр;
 • - тестер або мультиметр;
 • - дистильована або дощова вода;
 • - дроти;
 • - електрична лампочка на 2,5-3 В;
 • - слюсарні інструменти.
Інструкція
1
Акумуляторна батарея складається з окремих елементів. Виготовте один такий елемент. Візьміть листової свинець товщиною 5-6 мм. Якщо у вас свинець тільки у вигляді зливків, зробіть з глини форму, висушіть її і відлийте пластини потрібної вам товщини, розігрів свинець на плиті або пальнику. У пластин повинні бути плічка, на яких вони будуть триматися на верхньому краю банки. Щоб не займатися паянням, при литві пластин можна відразу покласти у форму шматки зачищеного від ізоляції мідного дроту, який надалі буде використовуватися для з'єднання акумулятора з зарядним пристроєм або споживачем енергії.
2
Встановіть відлиті пластини на верхніх краях скляної банки. Банку краще взяти прямокутну. Пластини не повинні торкатися один одного і дна банки. Щоб уникнути замикання, можна покласти між пластинами скляні палички або трубочки. Відстань від однієї пластини до іншої не повинно бути менше 1 см.
3
Такий акумулятор називається кислотним, тому в ньому застосовується електроліт на основі сірчаної кислоти. Електроліт можна купити вже готовим, але при необхідності ніщо не заважає його виготовити. Концентрована сірчана кислота, яку можна знайти в продажу, має питому вагу 1,08. Розведіть її наступним чином. На 3,5 об'єму води береться 1 обсяг сірчаної кислоти. У хімічний посуд налийте воду, найкраще дистильовану. Її можна купити в автомагазині. Підходить і дощова профільтрована вода. Тонкою цівкою при постійному розмішуванні в воду додайте сірчану кислоту. Не забувайте стежити, щоб розчин не розбризкувався. Рідини дайте охолонути (сірчана кислота при розчиненні сильно розігрівається). Щільність розчину по ареометру Боме повинна становити 21-22оС.
4
Підготуйте зарядний пристрій. Відразу після заливки акумулятора його потрібно буде зарядити. Залийте електроліт так, щоб рівень його був на 1 см нижче верхнього краю банки і верхнього краю пластин. Відразу приступите до першої зарядці, яка проводиться тільки постійним струмом. Відзначте полярність пластин знаками «+» і «-». Повністю заряджений кислотний акумулятор повинен показувати на пластинах напруга 2,2 В.
5
Усі механічні та хімічні роботи над акумулятором закінчені, але місткість його ще мала. Щоб її збільшити, проведіть формовку. Підключіть до вихідних дротах електричну лампочку і дайте акумулятору повністю розрядитися на це навантаження. Проконтролюйте розряд тестером або мультиметром.
6
Після розрядки зарядити «навпаки», тобто помінявши місцями дроти, що йдуть до зарядного пристрою, щоб «+» став «-» і навпаки. Знову розрядите акумулятор через лампочку. Цю операцію бажано проробити 15-20 разів, щоб збільшити ємність акумулятора приблизно вдвічі. Більше формувати його не варто.
7
Акумулятор бажано забезпечити кришкою для запобігання електроліту від забруднення. Кришку можна виготовити з будь-якого діелектрика, навіть з дерева, просоченого парафіном. Висновки акумулятора бажано оформити у вигляді клем або затискачів. Обов'язково відзначте їх полярність по завершенні останнього циклу формовки. При експлуатації кислотного акумулятора натомість випарувався електроліту новий не доливайте, додавайте тільки воду до колишнього рівня. Якщо ви хочете зробити батарею, з'єднайте кілька таких акумуляторів послідовно.