Способи укладання тротуарної плитки своїми руками.

Тротуарна плитка - матеріал, відмінно себе зарекомендував як покриття пішохідних доріжок та присадибної території. Свою поширеність плитка отримала завдяки своїй довговічності, красі і простоті укладання. Перед процедурою необхідно попередньо розрахувати необхідну кількість плитки і підготувати поверхню.

Види тротуарної плитки

На російському ринку зустрічаються два різновиди даного покриття - вібропресована і вібролита плитка. Вони виготовляються для різних цілей. Вібролітая плитка призначається для дачних ділянок, приватних будинків, де їй буде користуватися невелика кількість людей. Дане покриття призначене для красивого оформлення і не переносить великого навантаження, воно порівняно недороге і має велику кількість різних забарвлень і рісунков.Вібропрессованная плитка відрізняється своєю міцністю і застосовується при укладанні пішохідних тротуарів, а в деяких містах Європи вона використовується як покриття для проїжджих доріг. Вартість такого матеріалу значно вище, оскільки технологія його виробництва складніше. Однак даний матеріал володіє високою довговічністю, морозостійкістю і міцністю, що робить його функціональним і близько приватного будинку.

Підготовка до укладання

Перед покупкою плитки виміряйте площу, яку ви хочете покрити, і розрахуйте приблизну кількість плиток. Визначтеся з типом покриття, яке добре підійде для ваших умов використання. Продумайте установку стоків і вуличних зливоприймачів. При покупці зверніть увагу на форму і товщину плиток і чи потрібно буде їх підрізати, чи є в комплекті добори. Визначтеся, скільки шматків матеріалу знадобиться для покриття всієї площі. Якщо плитка буде укладатися близько гаража, проконсультуйтеся з продавцем, чи витримає вона вага автомобіля.
Укладання доріжок проводиться за кілька днів, залежно від площі поверхні. Невеликі доріжки можна укласти за 1-2 дні, а для покриття цілого двору потрібно близько 2 тижнів.
Також необхідно придбати матеріали та інструменти. Так, потрібно велику кількість піску, бордюри, мішки з цементом, міцна пружна нитка, металеві кілочки, молоток і гумова киянка. Також будуть Нижнів лопата, рівень (бажано лазерний), правило, трамбування, кельму, віник, болгарка (якщо необхідно буде робити різання бетону), тачка, відра. Залежно від площі буде визначатися, скількома мішками будівельних сумішей можна буде обійтися при укладанні.

Укладання плитки

Перевірте укладається ділянку на наявність ухилів і зробіть вирівнювання укладається поверхні. Варто відзначити, що будь-яка площадка повинна мати скат, інакше вся вода буде застоюватися на ділянці. За допомогою рівня прослідкуйте, щоб ухил був у напрямку від дачі, а не до ней.Вдоль лінії, до якої йде нахил площадки, вбийте два металевих кілочка і натягніть нитку між ними. Перевірте горизонтальність натяжки за допомогою рівня, приклавши його під ниткою. Після цього прив'яжіть до кілочка ще один виток і натягніть його перпендикулярно першому. Прив'яжіть вільний кінець до нового кілочка і вбийте його в землю так, щоб він був трохи вище нульової лінії, залежно від ухилу. Прив'яжіть нову мотузку до третього кілочка і протягніть до четвертого, паралельно нульової лінії. З'єднайте ниткою останній кілочок з первим.Разделіте вашу поверхню на доріжки, виходячи з довжини вашого правила - одна смужка повинна бути на пару десятків сантиметрів вже правила. Вимірювання проводите від нульової лінії - відкладіть потрібну відстань і вбийте кілочок. Те ж саме зробіть з іншого боку, а потім з'єднайте кілочки за допомогою нитки, поровнялся висоту зі сторонами прямокутника. Таким чином зробіть розмітку всій площадкі.Затем необхідно вирівняти покриття щодо розмітки, підсипаючи грунт. Зазор між нитками і грунтом повинен бути рівний двом толщинам плитки. Грунт також необхідно утрамбувати за допомогою трамбовкі.Пріготовьте суміш з піску та цементу в пропорції 6 до 1. Бажано, щоб пісок був вологим. Розподіліть суміш по одній із смуг і ретельно її утрамбуйте, попередньо вирівнявши за допомогою граблів і правіла.Начніте укладання плитки. Перший ряд укладається максимально рівно і паралельно площині. Від цього ряду ви будете викладати всі інші ряди. Кожну плитку необхідно простукати гумовим молотком, щоб справити ущільнення і трохи втопити її в грунт. Послідовність укладання вибирається залежно від обраного малюнка. Аналогічним чином укладіть інші смуги на обраному ділянці.
Укладання типу« ромб »,« бруківка »і« цеглина »проводиться складніше, а тому її не рекомендують вибирати новачкам.
Якщо на шляху будуть попадатися перешкоди у вигляді газової труби або каналізаційного люка, їх краще обійти цілими шматками і лише потім зробити підрізування і підгонку. Також під час укладання можуть утворитися щілини, які необхідно заповнювати, розсипавши суху суміш по поврехності плитки, а потім виробляючи прометаніе.На останньому етапі укладання проводиться установка бордюрів. Для цього викопайте невелику траншею відповідної ширини, глибина якої буде вибиратися виходячи з бажаної глибини посадки. У Траншеї встановлюються бордюри і закріплюються за допомогою густого цементного розчину. Встановлення плитки може вважатися завершеною.