Таблетки для схуднення: міф чи реальність ?

Таблетки для схуднення здаються багатьом, які мають зайву вагу, чудовим вирішенням проблеми. Виробники часто обіцяють чудові результати в короткий термін, без зайвих зусиль і побічних ефектів, але реально це мул або просто черговий міф, в який так хочеться повірити?

Схуднути за кілька днів

Дуже часто до пігулок вдаються жінки, яким потрібно схуднути в дуже короткий термін - до весілля, важливого побачення, урочистого заходу. Виробники таблеток обіцяють, що ви легко скинете до 5 кілограм за кілька днів - правда це чи міф? Реальність така, що в таких препаратах часто містяться діуретики - сечогінні засоби. Найчастіше це трави - наприклад, корінь кульбаби або овес, або ж кофеїн. Змушуючи вас часто бігати в туалет, видаляючи надлишки води, таблетки ведуть до того, що ви дійсно втрачаєте кілька кілограм, але не за рахунок втрати жирової тканини, а тільки виключно через втрату організмом рідини. Як тільки ви перестанете пити їх, вага повернеться, а тривале вживання подібних препаратів може призвести до зневоднення, а в деяких випадках і до коми.
Якщо ви хочете позбутися від зайвих кілограмів за рахунок втрати рідини, найкраще робити це, відвідуючи сауну. Саме так чинять жокеї і культуристи перед змаганнями.
Крім того екстремальне схуднення не схвалюється дієтологами. Лікарі кажуть, що нормально позбавлятися від півкілограма до кілограма на тиждень. Екстремальна втрата ваги може привести до ефекту йо-йо, коли скинуту вагу швидко і з лишком повертається.

Чи мають таблетки від схуднення побічні ефекти

Таблетки для схуднення бувають з різними діючими інгредієнтами, але всі виробники завжди обіцяють повну відсутність побічних ефектів. Жіровиводящіе таблетки, такі як ксеникал, не дають організму поглинати надходять з їжею жири, пов'язуючи і виводячи їх з організму. Відомим негативним наслідком від таких препаратів є метеоризм, часом жирні плями з неприємним запахом на нижній білизні, адже ви не завжди можете контролювати той момент, коли кишечник почне виводити пов'язаний жир. Крім того в більшості таких препаратів міститься орлістат, який за даними останніх досліджень, може призвести до токсичного ураження нирок і печінки. Інші побічні ефекти - мігрені, депресія і підвищена утомляемость.Другой популярний компонент жиросжигающих препаратів - кофеїн, допомагає зниженню ваги за рахунок збільшення метаболізму. Здавалося б, багато напої з кофеїном щодня і без шкоди для здоров'я, але в таблетках містяться набагато більші дози, здатні збільшити частоту скорочень серцевого думки, викликати депресію, нервозність, порушення сну. Деякі жінки вважають, що для схуднення ефективні деякі протизаплідні препарати, але прийом таких ліків не за призначенням може призвести до негативних наслідків на гормональному рівні.

Ви худнете, не змінюючи способу життя

Хоча в рекламах таблеток обіцяють, що ви будете добре худнути без особливих зусиль, якщо прочитати уважно інструкції, то у більшості препаратів вказані обмеження по калорійності щоденного раціону, а в багатьох рекомендовані і фізичні вправи. Часом зворотним ефектом препаратів для схуднення буває стрімкий набір ваги, так як не читаючи інструкція і сподіваючись на «чарівний» ефект, деякі починають дозволяти собі з'їсти значно більше, ніж вони б з'їли без чудо-пігулок.

Чи безпечні природні добавки

Часто виробники посилаються на те, що їх таблетки дають хороший ефект і безпечні для здоров'я тому, що містять природні компоненти. Однак у природі багато небезпечних, отруйних речовин. Натуральні засоби це всього лише ті, що не створені штучно, але зовсім не ті, які нічим не зможуть вам зашкодити. Популярна на початку 20-го століття добавка для схуднення - сушена трава ефедри, в 2004 році була заборонена до продажу, так як привела до кількох смертельних випадків, в результаті різкого підвищення кров'яного тиску.
Екстракт гіркого апельсина, також часто входить в диво-пігулки, схожий за побічних дій з ефедри, тому що містить синефрин, основний активний інгредієнт в цій диво-траві.

Доведена ефективність

У рекламі таблеток для схуднення ви часто можете прочитати про те, що їх ефективність доведена. Дивно, але ця фраза зовсім не означає, що препарат буде працювати. Показовий приклад з гучною екстрактом кактуса худі, що вважався редуктором голоду. Виробники широко рекламували препарат, розповідаючи про невідомих худнуть бушменів і про доведеною вченими ефективності, замовчуючи що доведена вона була тільки на мишах. Проведені трохи пізніше дослідження на добровольцях показали, що худія зовсім не знижує апетит, а діє в таблетках з нею лише ефект плацебо.

Чого можна чекати від таблеток для схуднення

Усі діючі таблетки для схуднення можна розділити на три типи: блокатори жиру, редуктори голоду і стимулятори. Стимулятори збільшують енергію і підвищують швидкість обміну речовин, але основна діюча речовина в них найчастіше кофеїн. Жіровиводящіе препарати блокують дію ферментів, що відповідають за руйнування жиру під час травлення, і він виводиться з організму, але товстієте ви не тільки від жирної їжі, тому, щоб схуднути за такими таблетками все одно слід переглянути дієту і додати фізичну активність. Редуктори голоду придушують область мозку, відповідальну за апетит, але більша частина таких таблеток не пройшла досить серйозних випробувань.