Ринза: інструкція із застосування.

У період застуд та ГРВІ саме час згадати про лікарські препарати, які допомагають швидко позбутися неприємного недуги. І серед них особливе місце займає Ринза, що є одним з надійних і швидкодіючих засобів лікування простудних захворювань.

Опис і фармакологічна дія

Ринза - комбінований препарат для лікування гострих респіраторних захворювань та зняття основних їх симптомів. Усуває ломоту, болі в м'язах, в горлі, в суглобах, головний біль, володіє жарознижуючим ефектом. Крім цього, Ринза допомагає при нежиті, знімає набряк слизових оболонок і закладеність носа. Усуває відчуття сонливості, підвищує працездатність. Все це досягається, завдяки вмісту в таблетках Ринза (а саме в такій формі випускається препарат) парацетамолу (500 мг), кофеїну (30 мг), фенілефрину гідрохлориду (10 мг), хлорфенаміну малеата (2 мг). В якості допоміжних засобів в ринзі використовуються кремнію діоксид колоїдний, повідон, метилпарагідроксибензоат натрію, тальк, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний, фарбува пунцовий (Понсо 4R), карбоксиметилкрохмаль натрію (тип А).
Відпускається без рецепта лікаря.
Таблетки Ринза круглі за формою, зі скошеними краями, плоскі, рожевого кольору, з темно-рожевими і білими вкрапленнями. На одній із сторін з розділовою рискою. Випускається по 10 таблеток у блістері в картонній упаковці або по 2 блістери по 10 таблеток у картонній коробці.

Показання до застосування і лікування

Ринза рекомендується для лікування простудних захворювань, грипу, ГРВІ та зняття супроводжуючих їх симптомів: головного болю , підвищеної температури, болі в горлі, закладеності носа. Препарат призначають дорослим і дітям старше 15 років. У ранньому віці прийом препарату не рекомендується. Приймати Ринза потрібно по 1 таблетці 3-4 рази на добу, але не більше 4 таблеток на день. Курс лікування може тривати до п'яти днів. Не можна перевищувати зазначену в інструкції дозу.

Протипоказання і побічні ефекти

Не рекомендується приймати Ринза людям з підвищеною чутливістю до парацетамолу, страждаючим цукровим діабетом, при вираженому атеросклерозі коронарних артерій, артеріальної гіпертензії.
Не можна поєднувати Ринза з іншими засобами, до складу яких входять ті ж компоненти, що і в ринзі.
З обережністю слід застосовувати Ринза при бронхіальній астмі, синдромі Жильбера, синдромі Дубіна-Джонсона, синдромі ротора, а також при печінковій або нирковій недостатності, гіперплазії передміхурової залози, закритокутовій глаукоме.Не рекомендується пити Ринза під час вагітності і годуючим жінкам, а також в дитячому віці.

Побічні ефекти

Під час прийому Ринза можливо прояв таких побічних ефектів, як порушення засинання, підвищення артеріального тиску, підвищена збудливість, запаморочення, нудота, блювання, сухість у роті, ниркові коліки, нефрити, підвищення внутрішньоочного тиску, алергічні реакції, свербіж шкіри, висипання, кропив'янка.

Умови зберігання

Зберігати препарат слід в сухому прохолодному місці, не доступному для дітей. Термін придатності - 3 роки.