Кріосауна Як лікувальна процедура.

Кріосауна - це одна з процедур фізіотерапії. Під час її проведення на пацієнта впливає охолоджений газ наднизької температури. Зазвичай це рідкий азот (або азот в поєднанні з киснем) температурою мінус 130-140оС.

Як проводиться кріотерапія

У процесі кріотерапії піддаються впливу тільки поверхневі шари шкіри. Процес охолодження проводиться мінімальну кількість часу: п'ятнадцять секунд температура газу в кабінці криосауни навколо тіла опускається до мінус 130-140оС і одну-три хвилини вона тримається на заданому рівні. Під час проведення кріотерапії хворий перебуває під наглядом медсестри. Після правильно проведеної процедури тіло повинно придбати червоний відтінок, а на обличчі повинен з'явитися рум'янець. Через десять хвилин по тілу розливається приємне тепло. Якщо такі відчуття відсутні, отже, в роботі кабінки кріосауни є дефекти, і користі від подальших процедур не буде. Кріосауна приносить дуже приємні відчуття, особливо в літню спеку. Для досягнення стійкого результату потрібно пройти десять-п'ятнадцять процедур. Кріотерапія проводиться через день.
Для проведення процедури необхідно проконсультуватися у лікаря, зробити кардіограму і виконати аналізи крові, сечі. Потім лікар призначить потрібне кількість процедур кріотерапії і визначить їх тривалість.

Лікувальний ефект кріосауни, протипоказання кріотерапії

Зазвичай після третьої процедури з'являється значне поліпшення самопочуття, нормалізується сон, депресія йде, проходять різні больові відчуття, з'являється бадьорість та енергійність. Кріотерапія стимулює ефективну роботу внутрішніх органів, сприяє поліпшенню кровообігу і прискоренню обмінних процессов.Кріотерапія ефективна при наявності проблем зі шкірою - екзема, дерматит, псоріаз, вугрі, жирна себорея, гнейс. Її призначають при лікуванні захворювань суглобів та хребта, при хворобах органів дихання, органів травлення, при наявності різних больових синдромів, при порушенні роботи нервової системи, при порушенні ерекції у чоловіків, порушення роботи жіночої репродуктивної системи.
Кріосауна буде корисна для полегшення станів після операцій і важких захворювань, для оздоровлення організму при планованої вагітності, при цукровому діабеті, ожирінні, інсульті, хвороби печінки і нирок.
Кріотерапію не можна проводити при високій температурі, при злоякісних новоутвореннях, будь-яких запальних захворюваннях в стадії загострення, при гіпертонії в важкого ступеня, серцево-судинних хворобах, хворобах крові, при простудних захворюваннях, що мають гостру форму, при хронічних формах інфекцій, схильності до тромбозу.