"Мастодинон": інструкція із застосування.

"Мастодинон" є рослинним негормональним лікарським засобом. Він використовується для лікування захворювань молочних залоз, порушень менструального циклу, а також для полегшення передменструального синдрому.

Інструкція щодо застосування "мастодинона"

"Мастодинон" випускається в двох формах: у таблетках і у вигляді спиртового розчину. До його складу входять речовини натурального походження: це екстракти прутняка, альпійської фіалки, тигровій лілії, стеблеліста васілістніковідного, грудошніка гіркого, касатика різнобарвного. "Мастодинон" знижує вироблення гормону пролактину, перевищення нормальної концентрації якого призводить до патологічних процесів в тканинах молочних залоз та інших порушень. Препарат застосовують для запобігає виникнення фіброзно-кістозної мастопатії. Його призначають також при виникненні передменструального синдрому, що супроводжується хворобливістю молочних залоз, набряками, головним болем, запором, підвищеною нервозністю; при порушенні менструального циклу і безплідді, при різних порушеннях менструального циклу, при лікуванні безпліддя, викликаного порушенням функції жовтого тіла. "Мастодинон" призначають по тридцять крапель, розчинених у невеликій кількості води, або по одній таблетці двічі на добу (вранці та ввечері). Оптимальним буде прийом "мастодинона" за двадцять хвилин до їди або через сорок хвилин після їди. Препарат потрібно приймати не менше 3-х місяців. Зазвичай перші ознаки поліпшення стану з'являються через шість тижнів. При регулярному прийомі препарату хороший ефект від лікування з'являється через 6 місяців.
У випадку, якщо симптоми повертаються після припинення прийому препарату, потрібно продовжити лікування.

Протипоказання, побічні дії "мастодинона"

Медичним протипоказанням до призначення "мастодинона" є вагітність і індивідуальна непереносимість компонентів препарату. У період годування груддю "Мастодинон" призводить до зниження вироблення грудного молока. "Мастодинон" не призначають при злоякісних пухлинах грудей, не застосовують у дітей до 12 років. Під час прийому препарату може виникнути алергічна реакція, головний біль, біль у животі, нудота, може з'явитися вугрі, невелика надбавка у вазі. Випадків передозування препарату не виявлено. При одночасному прийомі "мастодинона" і препаратів-антагоністів дофаміну можливе зменшення ефективності цього лікарського засобу.
Прийом алкоголю знижує ефективність дії "мастодинона".
"Мастодинон" зберігають при кімнатній температурі в темному місці. Під час тривалого зберігання спиртовий розчин "мастодинона" може стати каламутним, можливе випадання осаду у вигляді пластівців, однак це не впливає на властивості препарату. Відкритий флакон розчину зберігають протягом півроку. Більш докладно про "Мастодинон" можна прочитати в анотації до препарату.
«Мастодинон» - гомеопатичний препарат, що застосовується у складі комплексного лікування фіброзно-кістозної мастопатії, безпліддя і проявів клімактеричного синдрому. Щоб проявився очікуваний лікувальний ефект від прийому цього препарату, необхідно застосовувати його протягом тривалого періоду.

Склад препарату

«Мастодинон» - повністю рослинний препарат, до його складу входять такі трави, як Вітекс священний (прутняк звичайний), стеблеліста васілістніковідний, цикламен європейський, лілія тигрова. Ефект від його прийому обумовлений комплексним впливом компонентів, складених у певній пропорції і проявляється в усуненні недостатності жовтого тіла і пов'язаних з цим гормональних відхилень. Цей препарат покликаний знижувати рівень гормону пролактину, після чого в організмі нормалізуються всі пов'язані з цим процеси.
«Мастодинон» знижує вироблення гормону пролактину.
Хороший ефект помічений в лікуванні цим препаратом порушень менструального циклу і хворобливого передменструального синдрому, особливо якщо в цей період відзначається нагрубание і болючість молочних залоз, головний біль, підвищена нервозність та інші симптоми, викликані підвищеним виробленням в організмі гормону вагітності. Випускається «Мастодинон» у формі таблеток і у вигляді спиртової настоянки зазначених рослин у флаконах по 30, 50 або 100 мл з вимірювачем-крапельницею.

Як приймати препарат

Приймати це препарат рекомендовано по 30 крапель двічі на день, розчиняючи їх у невеликій кількості води, а якщо застосовується він у формі таблеток, то по 1 таблетці 2 рази на день протягом 3-х місяців. Потім потрібно зробити перерву в лікуванні протягом 10 днів, після цього при необхідності можна продовжити застосування препарата.В якості побічних ефектів у рідких випадках можливі головний біль, біль у животі та тошнота.Также може бути індивідуальна непереносимість компонентів препарату. Звикання до цього препарату виключено.
Протипоказанням для прийому «мастодинона» служить вагітність і період годування груддю. Крім того, не можна приймати препарат при злоякісних пухлинах молочних залоз.
Зберігати флакон з ліками можна протягом шести місяців, в темному прохолодному місці. При використанні потрібно збовтувати флакон. Якщо на дні з'явився осад, не потрібно хвилюватися. Це ніяк не впливає на властивості препарата.Не рекомендується прийом «мастодинона» разом з алкогольними препаратами, оскільки при цьому його ефективність помітно сніжается.В відгуках споживачів відзначається хороший результат від лікування цим препаратом за умови його регулярного прийому протягом рекомендованого часу. Недостатня ж ефективність в більшості випадку відзначається при різних погрішності в процесі лікування і малому терміні його прімененія.Благодаря своїми властивостями препарат «Мастодинон» займає впевнені перші позиції в лікуванні жіночих захворювань, пов'язаних зі зміною гормонального фону.