Причини і симптоми отиту.

отит називають запалення вуха, викликане різними хвороботворними мікроорганізмами: стрептококи, стафілококи, пневмококками, а також гемофільної палички.
Отит небезпечний тим, що за відсутності належного лікування інфекційний процес може почати розповсюджуватися всередину черепа, а це становить загрозу не тільки для здоров'я, але і для самого життя людини. Тому при перших же симптомах отиту необхідно звертатися до ЛОР-лікаря.

Причини отиту

Ця хвороба може розвинутися з цілої низки причин. У більшості випадків вона є наслідком інфекційних хвороб органів верхніх дихальних шляхів. Отит також виникає через переохолодження, в тому числі в теплу пору року - через протяг або занадто сильно працюючого кондиціонера. Відомі випадки, коли отит розвивався через дефект носової перегородки, хронічного риніту, а також випадково перенесених травм вушної раковини.

Симптоми отиту

Головний симптом отиту - сильний біль у вусі. Вона приступообразная (пацієнт відчуває її, як стріляючий). Дуже часто отит супроводжується підвищенням температури.Однако ці симптоми не є безумовними. Буває, що отит (особливо у дітей) протікає без болю у вусі і підвищеної температури, зате супроводжується порушеннями функції травлення - підвищеним газоутворенням, болем у животі, блюванням, запором. Батьки дитини можуть помилково вирішити, що у нього напад апендициту, і терміново звернутися до хірурга. Однак йому необхідний огляд у ЛОР-лікаря і відповідне леченіе.Часто отит буває гнійним. Зазвичай після утворення гною стан пацієнта поліпшується: біль або зовсім зникає, або стає набагато слабкіше, температура падає. Однак лікування від отиту можливе лише в разі закінчення гною через прорив в барабанної перетинки.
Цей прорив при правильному лікуванні швидко заростає, без шкоди для слуху.
Якщо же гній потрапить в завушну область, можливий перехід отиту в більш небезпечну хворобу - отоантріт. Скупчення гною в завушній області призводить до набряків, підвищенню температури. Причому це ускладнення може наступити не відразу, а через кілька тижнів.
Якщо не проводити ефективне лікування, то отоантріт може перейти в менінгіт.
Тому краще не займатися самолікуванням при отиті, а звернутися за медичною допомогою. А батькам маленьких дітей слід пам'ятати, що причиною шлунково-кишкових розладів їх малюків може бути запалення вуха, і на всякий випадок показувати дитину ЛОРу.Отіт може дати і такі ускладнення, як погіршення слуху, порушення функцій вестибулярного апарату. Тому при перших ознаках цієї хвороби звертайтеся до лікаря, не лікуєте дитину вдома, в іншому випадку наслідки можуть бути досить жалюгідними.