Вся правда про протипожежних дверях.

Основне призначення протипожежних дверей - захист від поширення вогню, високої температури і отруйних продуктів горіння. Тому до її вибору та монтажу треба підійти з особливою увагою.

Які бувають протипожежні двері

Виготовлена в точній відповідності з технічним регламентом протипожежні двері буде надійною перешкодою на шляху пожежі, дасть час і можливість для евакуації людей і цінного майна. При придбанні таких дверей необхідно звернути увагу на деякі особливості. Головним чином такі двері виготовляються з металу: сталі або алюмінієвих сплавів. Але вони можуть бути і з дерев'яного масиву щільних порід. Здавалося б, це парадоксально, адже дерево горить. Однак масивна дерев'яна конструкція, особливо оброблена протипожежним складом, далеко не відразу починає горіти.
Довгий час вона лише обвуглюється зовні, не даючи полум'я перекинутися на іншу ділянку.
При пожежах неодноразово відзначені випадки, коли масивні дерев'яні конструкції (наприклад, опорні балки) обугливаются, але зберігають свою несучу здатність, тоді як металеві втрачають міцність і попросту починають «стікати» .Металліческіе протипожежні двері це короб, обшитий листами і заповнений всередині ущільнювачем - найчастіше мінеральною ватою. Вона володіє хорошими тепло- і звукоізоляційні властивості. Крім того такі двері з трьох сторін обшиваються спеціальним ущільнювачем, а також спінюється прокладкою, яка в разі пожежі перешкоджає проникненню диму і отруйних продуктів горенія.Деревянние протипожежні двері виготовляються з потужнішим каркасом і фільонкою, ніж звичайні. Крім того, їх внутрішні порожнини можуть бути заповнені спеціальним ущільнювачем, який спінюється при тривалому впливі високої температури. Заповнюючи весь простір двері, він надійно захищає її від перегрівання і подальшого воспламененія.Бивают також протипожежні двері зі світлопрозорими вставками. Матеріалом для таких вставок служить пожаростойкое скло. Армоване скло, а також будівельний триплекс використовувати для цієї мети ні в якому разі нельзя.Вибірая протипожежну двері, віддайте перевагу продукції відомих, перевірених компаній. При цьому врахуйте, що по-справжньому надійна і якісна протипожежні двері не може бути занадто дешевою. Краще не ризикувати і не купувати двері, виготовлення яких йшло з невідомої технологіі.Каждая партія продукції солідних, надійних виробників обов'язково піддається вибірковому контролю в випробувальних центрах, де імітується нагрів до температур при пожежі. Лише за результатами таких випробувань двері зізнаються огнестойкімі.Главная характеристика протипожежної двері - це межа вогнестійкості, який враховується при виробництві. Він показує, скільки часу двері при пожежі зможе захищати від вогню, диму і високих температур. Мінімальна межа вогнестійкості, яким володіє протипожежні двері, повинен становити 15 хвилин, максимальний - 120 хвилин.
За результатами випробувань на кожну партію дверей видається сертифікат відповідності пожежної безпеки. Тому при покупці дверей обов'язково зверніть увагу, чи має вона такий сертифікат, уважно ознайомтеся з ним.
При випробуваннях досліджуються такі основні якості протипожежних дверей, як цілісність системи (Е), теплоизолирующая здатність (I). За результатами випробувань двері присвоюється так званий показник вогнестійкості (ЕI). Для дверей, що мають світлопрозорі вставки з більш ніж 25% від площі поверхні, додатково досліджується перенос світлового випромінювання (W) .Наприклад, якщо вказано EI-45, це означає, що протипожежні двері без світлопрозорих вставок або зі скляними вставками, але які займають менше 25 % від площі поверхні, при впливі вогню зберігає свою цілісність і теплоізолюючі якості протягом 45 хвилин.При виборі двері зрозуміло, зверніть увагу не тільки на її характеристики, але і на зовнішній вигляд, оскільки вона є елементом інтер'єру. Особливо, якщо мова йде про вхід в житлове приміщення або офіс.

Де необхідно встановлювати протипожежні двері

Власник житла має право встановити протипожежну двері де завгодно (в окремих випадках він повинен узгодити це з пожежною інспекцією). У виробничих, адміністративних і громадських будівлях за законом протипожежні двері повинні бути встановлені: - в аварійних виходах; - в огородженнях ліфтових шахт; - в складських приміщеннях; - в проходах між виробничими приміщеннями; - в тих приміщеннях, де існує висока вірогідність воспламененія.Есть випадки, коли установка протипожежних дверей хоч і не обов'язкова, але доцільна. Наприклад, в архівних приміщеннях, офісах, де зберігається маса цінної документаціі.Монтаж протипожежних дверей слід доручити кваліфікованим фахівцям.