Дихальна гімнастика йогів.

Йога в вузькому сенсі слів - одна з основних філософських шкіл індуїзму. По суті вона являє собою сукупність фізичних, духовних і психологічних практик. Завдяки ефективності йоги, навіть неглибоке занурення в ці практики може значно поліпшити якість життя.
Один з ключових моментів в заняттях йоги - правильне дихання. Без нього йога перетворюється в комплекс фізичних вправ, досить небезпечних в разі неправильного виконання. Саме диханню на перших порах необхідно приділити максимум уваги. Треба відзначити, що, якщо у вас немає часу на повноцінне заняття, можна замінити його тільки дихальною гімнастикою, яку можна виконувати протягом дня у вільні хвилини. Дихальні вправи сприяють розвитку дихальних м'язів, розширенню грудної клітки, активують обмін речовин і в разі регулярного виконання можуть вилікувати деякі захворювання, пов'язані з порушенням обміну речовин, такі, наприклад, як оксалатурія, надмірна вага або атеросклероз.
Слово «ёога» відбулося від санскритського слова «Йоджи» або «йудж» , що означає «упряж», «єднання», «приборкання».

Медичні обмеження для початківців йогів

Перш ніж ви почнете робити дихальні вправи, переконайтеся, що у вас немає наступних проблем зі здоров'ям: - органічні ураження серця; - черепно-мозкові травми та їх наслідки; - запалення мозку і його наслідки; - захворювання крові (тромбози, лейкемія, тромбофлебіти, порушене кислотно-лужну рівновагу); - підвищений внутрішньочерепний тиск; - дефекти діафрагми; - запалення легенів; - гостре запалення внутрішніх органов.Дихательние вправи не можна виконувати після проведених торакальних і порожнинних операцій, принаймні до моменту зникнення спайок, а також під час гострих невротичних станів і вегетосудинної дистонії. Не варто займатися йогою при сильної втоми, з високою температурою, під час рясних і хворобливих місячних і при перегріві. Вагітним жінкам до другого місяця вагітності ці вправи також протипоказані.

Основні дихальні техніки йогів

Очисне диханіеЕто базова вправа, яке виконується для очищення дихальних шляхів або при необхідності відновити збитий ритм диханія.1. Встаньте прямо, руки опущені вздовж тулуба, ноги приблизно на ширині плеч.2. Наберіть якомога більше повітря в легкіе.3. Не затримуючи дихання, потроху, різкими поштовхами видихайте, розтягуючи губи в подобі посмішки. Чи не надувайте щоки. Тіло під час видиху повинно бути максимально напруженим - долоні стиснуті в кулаки, ноги випрямлені, тіло подобрано.4. Повторіть цикл до повного відновлення диханія.Задержка диханія1. Встаньте прямо.2. Вдихніть якомога глибше, відчуйте, як розправляються легкіе.3. Затримайте дихання на максимально можливе время.4. Відкрийте рот і пружно, з тиск видохніте.5. Виконайте «очисний подих» .В йогичеськой практиці вважається, що затримка дихання допомагає всьому тілу - від органів травлення до нервової системи. Регулярне виконання здатне повністю трансформувати організм, зробити його здоровим. Йоги вважають лікування затримкою дихання панацеей.Актівація легкіх1. Встаньте прямо, опустивши руки вздовж тела.2. Зробіть дуже глибокий і повільний вдох.3. Коли виникне відчуття переповнення легенів, затримайте дихання і почніть акуратно стукати по грудях відкритими долонями. 4. На боргом видиху поплескуйте по грудях кінчиками пальців. 5. Виконайте «очисний подих» .Це дуже ефективна техніка для активації поглинають кисень клітин, однак, її слід виконувати дуже акуратно. При перших ознаках запаморочення потрібно негайно закінчити виконання вправи і отдохнуть.Упражненіе для поліпшення кровообращенія1. Встаньте прямо.2. Зробіть дуже глибокий вдих і затримайте диханіе.3. Трохи нахиліться вперед, взявши в обидві руки тростину або гімнастичну палицю за кінці. 4. Поступово стискайте палицю сильніше і сільнее.5. Повільно випрямтеся, видихаючи повітря, зменшуйте силу стиску палкі.6. Повторіть вправу кілька раз.7. Виконайте «очисний подих» .Це вправу при регулярному виконанні виступає в якості лікування гіпо- та гіпертонії, покращує кровообіг і тонізує організм. Його можна виконувати з уявної палицею - представляючи її собі і вкладаючи силу в уявне стиск.
Вперше йога згадується в Ріг-веде, індо-іранському пам'ятнику індійської літератури, якому за приблизними даними від трьох до майже чотирьох тисяч років.
Йога - воістину унікальне явище. Навіть дихальна її складова сильно впливає на тіло і змінює його. Якщо до дихання додати регулярне виконання хоча б найпростіших асан, ефект може вийти феноменальним.