Як вибрати шкільний ранець.

Шкільний ранець - одна з найважливіших віщо для маленького учня. Якщо він неправильно підібраний, у дитини можуть виникнути різні проблеми, починаючи від пролитого на підручники соку і закінчуючи порушенням постави. Щоб правильно вибрати ранець, необхідно врахувати безліч різних чинників.

Вимоги до шкільного ранця

За гігієнічним нормативам шкільний ранець учня початкових класів разом з вмістом не повинен важити більше 2-3 кілограмів. Тому для першокласника слід вибирати найлегшу модель. Спинка у якісного ранця має бути ортопедична, виготовлена з поролону і гнучкого пластику. Завдяки такій спинці навантаження на хребет дитини розподіляється рівномірно. А м'які вставки з поролону не дозволяють вмісту ранця сильно тиснути учневі на спину. Покриття спинки повинно пропускати повітря, інакше спина дитини буде постійно потіти.
Маленька хитрість: якщо ручка ранця розташована так, що носити його в руках не дуже зручно, дитина завжди буде надягати його на спину.
Наступний важливий параметр гарного ранця - зручні лямки. Вони повинні бути еластичними, широкими (не менше 4-8 см) і забезпеченими м'якими вкладишами, щоб не травмувати плечі. Крім цього, лямки повинні регулюватися по довжині, щоб дитина могла носити ранець на будь-яку одежду.Внутрі якісного ранця знаходиться жорстка алюмінієва рамка, що дозволяє йому тримати форму. Завдяки цій вставці підручники і зошити рівномірно розташовуються усередині ранця і не мнуться, навіть якщо дитина залишає його на землі або в купі інших ранців, портфелів і рюкзаков.Обратіте увагу на наявність світловідбиваючих елементів. Вони повинні розташовуватися з усіх боків - на лицьовій стороні ранця, на боках і на лямках. Добре, якщо в обробці ранця будуть використані і помітні флуоресцентні матеріали, що роблять школяра помітніше в світлий час суток.Очень зручно, якщо у шкільного ранця багато кишеньок і різних відділень. В них дитина зможе акуратно розмістити всі необхідні для навчання дрібниці. А також взяти з собою в школу пляшечку з водою, сніданок, стільниковий телефон.
Перевірте шви вироби - строчки повинні бути міцними і рівними, оскільки діти часто використовують ранці замість ледянок або стільчиків. Попросіть дитину самостійно розстебнути і застебнути всі застібки.

Де краще купувати шкільний ранець

Купувати шкільний ранець найкраще в спеціалізованому дитячому магазині. Вибір там набагато більше, ніж в маленьких відділах шкільних товарів. Крім того, серйозні торгові точки зазвичай дорожать своєю репутацією, і весь їх асортимент має сертифікати, що підтверджують відповідність виробів санітарним нормам.
Великі дитячі магазини часто мають свої сайти, на яких ви можете заздалегідь ознайомитися з асортиментом.
Вибирати шкільний ранець необхідно разом з дитиною - придбання повинно подобатися меленькому учневі. Приміряйте ранець в навантаженому стані - так більш помітні його недоліки.