Секрети будівництва рубаних будинків.

Колись колод будинки були найпопулярнішими і доступними. Сьогодні, з появою нових технологій і будівельних матеріалів, рубані будинки, що зводяться з натурального природного матеріалу практично вручну, стають привілеєм заможних людей. Якщо ви вирішили вкласти гроші в будівництво такого будинку, необхідно знати деякі нюанси зведення зрубів.

Що потрібно знати, зважившись на зведення рубленого будинку

Поступово стає все менше і менше майстрів, які дійсно знайомі з технологією будівництва рубаних будинків, яка передавалася із століття в століття. Щоб побудувати дійсно міцний і надійний дім, вам доведеться підшукувати фахівців, яким ці технології відомі. Особливо це важливо, якщо проект будівлі, що зводиться досить сложен.Помімо цього, будьте готові до того, що такий будинок дає до 7-8% усадки, що обумовлено двома причинами: усушка дерева і смятие колод під ваговій навантаженням. Причому, усадка ця, особливо помітна в перші 2 роки, може тривати до 8 років. Тому в'їхати в будинок відразу по завершенні будівництва у вас не вийде, доведеться почекати мінімум рік.
Інженерні комунікації в рубаною будинку встановлюють через рік після закінчення будівництва. Деякий час опалення повинно працювати в щадному режимі, що не перевищує 8оС.
Кожен дерев'яний рубаний будинок, навіть виконаний за типовим проектом , унікальний. Дерево - живий матеріал, тому всі нюанси будівництва врахувати і передбачити неможливо. Але ви повинні знати про тих загальних моментах, які дозволять вам уникнути помилок в будівництві рубаного будинку, і звести будівлю, яке простоїть не один вік.

На що потрібно звернути увагу

Звичайно, багато що залежить від якості лісу. Найкращий варіант - північний ліс, заготовлений в зимовий час. Це обумовлено тим, що дерева на півночі ростуть повільно і щільність деревини у них вище, вона більш стійка до бактерій і впливу атмосферних опадів. У дереві, зрубаному взимку, не багато вологи і природних соків, що зводить до мінімуму лінійні деформації і перекручування волокон.
Вікна та двері в рубаною будинку прорубують після того, як стіни зведені.
Другий важливий фактор - якість рубки колод, підготовка зрубу до укладання. Дуже важко поєднати і те, і інше, але якщо ви обмежені в засобах і ціна на північний ліс хорошою рубки вам здається непомірною, виберіть краще якість рубки і купите правильно оброблені колоди, адже сучасні антисептичні препарати і захисні покриття зможуть забезпечити довгий термін служби і поліпшити якість древесіни.От якості рубки залежить те, як будуть виконані пази, що мають місяцеподібними форму. Краща форма пазів досягається вручну, коли вони вирубуються за допомогою сокири і в точності повторюють форму колод, які будуть вкладені в них. Коли пази більш дрібні або більш глибокі, ніж потрібно, в зазори між колодами може потрапляти волога, в них може завестися грибок і плесень.Еще один важливий момент - монтаж кроквяної системи, який повинен передбачити усадку і усушку матеріалу. Тому при монтажі крокв слід застосовувати ковзаючі опори і усадочні домкрати, що роблять опорну конструкцію покрівлі максимально гнучкою.