Види піску: пісок річковий, кар'єрний, гірський.

При виконанні багатьох видів будівельно-ремонтних робіт використовується пісок, який являє собою продукт природного руйнування або штучного механічного дроблення гірських порід. Це універсальний матеріал, який знаходить застосування і для очистки, і як компонент для виробництва деяких матеріалів, його використовують також в дорожньому будівництві та ландшафтному дизайні.

Види піску, використовуваного в будівництві

Як і до всякого будівельного матеріалу, до піску застосовуються вимоги, встановлені стандартами. На нього поширюється дія ГОСТ 8736-93, в якому дається визначення: сипучий матеріал, що має неорганічне походження з розміром фракцій до 5 мм, утворений в результаті руйнування гірських порід. Для цілей будівництва в промислових масштабах пісок добувають відкритим способом при розробці піщаних або піщано-гравійних родовищ. Ніякого спеціального устаткування для його збагачення при цьому не пріменяется.В будівництві, крім описаного в Гості, сьогодні використовується ще кілька видів піску: річковий, кар'єрний і гірський. Кар'єрний, в свою чергу, буває митий і сіяний. Кожен вид піску має свої особливості і відмінності. Якщо ви збираєтеся купити пісок для потреб будівництва, ціна куба буде залежати від виду піску.

Річковий пісок

Поклади річкового піску добувають за допомогою помп і землечерпалок з дна річок. Це, як правило, першокласний будівельний матеріал, що має вищий ступінь очищення, в ньому майже немає сторонніх органічних вкраплень і домішок, розмір фракцій однорідний.
Не слід плутати з річковим пісок, який добувають в море. Він, звичайно теж не містить домішок, але в ньому багато солей, тому перед використанням морської пісок обов'язково необхідно промити.

Кар'єрний пісок

Родовища піску розробляються і кар'єрним способом. Цей спосіб використовується, коли пісок міститься в глинистих породах. В цьому випадку його видобувають екскаваторами, а потім промивають у спеціальних установках, видаляючи глину і пилоподібні частіци.Іногда пісок в родовищі змішаний з великими шматками інших порід і камінням. В цьому випадку його просівають, відділяючи все вкраплення, які за своїм розміром перевищують параметри, зазначені в Гості.
сіяних і митий пісок знаходить застосування в чорнових оздоблювальних роботах, його використовують для цементних розчинів і бетонної кладки, при заливці фундаментів і на штукатурних роботах.

Гірський пісок

Цей вид піску також добувають кар'єрним способом, він може бути як природним продуктом руйнуючої дії зовнішніх чинників на гірські породи, так і отриманим штучним шляхом, коли ці породи дроблять спеціальними механізмами до стану піску. Якщо в якості вихідної сировини використовується граніт, мармур або кварц, гірський пісок використовують для приготування чистових оздоблювальних і декоративних розчинів.