Симптоми і лікування ревматизму.

Ревматизм - запальне захворювання суглобів і сполучної тканини, що викликається стрептококом. Воно розвивається в більшості випадків після перенесених інфекційних хвороб. Однак нерідко ревматизм виникає після охолодження (відзначені випадки, коли хвороба розвивалася стрімко, протягом 24-48 годин).
Таке захворювання, як ревматизм особливо небезпечно тим, що часто призводить до ураження серця. Тому необхідно приділяти серйозну увагу профілактиці, причини появи ревматизму, і його лікуванню.

Які симптоми ревматизму

Головний симптом цієї хвороби - це гостра біль в суглобах, який посилюється навіть при обережних рухах. Найчастіше людина, що зазнає сильний біль, навіть не може встати з ліжка. М'які тканини в районі уражених суглобів набрякають, шкіра стає гарячою, дотик до неї дуже болісно. Дуже часто больовий синдром супроводжується різким підвищенням температури, до 39-40оС.
Однак озноб при цьому буває рідко.
Характерною ознакою ревматизму є симетричне ураження великих суглобів - як правило, колінних, гомілковостопних, ліктьових і лучезапястних.В більшості випадків захворювання розвивається дуже швидко і протікає в гострій формі. Проте варто зауважити, що ревматизм може розвиватися і порівняно повільно, без сильного больового синдрому і різкого підвищення температури. Тому недосвідчені лікарі в подібних випадках можуть сплутати його з іншою хворобою.

Лікування ревматизму

Якщо пацієнт відчуває дуже сильний біль, він повинен дотримуватися постільного режиму, максимально обмеживши рухову активність. При менш сильному больовому синдромі постільний режим не обов'язковий, але все-таки бажаний. За призначенням лікаря проводиться курс лікування протизапальними препаратами і анальгетиками. Як правило, це поєднання преднізолону і аспірину (ацетилсаліцилової кислоти). При цьому дозування преднізолону, спочатку складова 20-25 мг/добу, поступово знижується, а дозування аспірину залишається постійною (3-4 г/добу) до настання стійкого поліпшення самопочуття.
Деякі фахівці сумніваються в необхідності саме такого лікування, вказуючи, що комбінована дія цих двох препаратів робить негативний вплив на слизову шлунка.
Профілактика ревматизму включає в себе як заходи з попередження охолодження і підвищенню імунітету, так і активне придушення вогнищ стрептококової інфекції шляхом лікування антибіотиками у разі інфекційного захворювання, викликаного цими мікроорганізмами. Вид антибіотика і його дозування призначає фахівець, в залежності від тяжкості захворювання та індивідуальних особливостей організму пацієнта, а також після обстеження.