Монтаж стелі з гіпсокартону з підсвічуванням.

Різні навісні стелі будівельними організаціями представлені у всьому різноманітті вибору. Однак стеля з гіпсокартону має цілий ряд переваг перед усіма аналогами. Це і абсолютно рівна гладка поверхня, і зручність монтажу світильників, і можливість установки різних рівнів. Крім того, така стеля можна додатково пофарбувати в різні кольори.
Варіанти дизайну стелі з гіпсокартону з підсвічуванням вельми різноманітні. Світильники теж можна вибрати централізовані, приховані, точкові, спрямовані, різнокольорові і з різних матеріалів. Дуже красиво виглядає комбінація з багаторівневого навісного стелі з установкою декількох видів освітлення.
Стеля з гіпсокартону абсолютно універсальний, він буде доречно виглядати в будь-якому приміщенні, навіть ванній і туалеті.
Конструкція повинна бути максимально міцною, тому всі несучі частини, а саме підвіси і кріплення необхідно надійно прикріпити до стелі. Щоб уникнути провисання ГКЛ балки необхідно розмістити на невеликій відстані один від одного.

Матеріали та інструменти для монтажу ГКЛ

Необхідними матеріалами для монтажу гіпсокартонної стелі є насамперед спеціальні підвіси, які кріпляться до стелі. Як кріплення найчастіше використовуються металеві дюбель-цвяхи і анкер-клини. До підвісів прикріплюють профілю, а на них самі листи гіпсокартону.
Матеріали підбирайте якісні, від цього залежить не тільки естетичний вигляд готового стелі, але і тривалість його служби.
Бажано придбати також лазерний рівень, саме він забезпечить максимальну рівність поверхні. Вам знадобиться також рулетка, олівець, перфоратор і шуруповерт.

Монтаж стелі з гіпсокартонного волокна

Розрахуйте і намітьте лінії, за якими буде проходити стартовий каркас. Відміряйте потрібну відстань від стелі і накресліть рівні лінії за допомогою лазерного рівня. На намічених лініях закріпіть гульвіси, основні напрямні вставляються в каркас для гіпсокартону і кріпляться до підвісів саморезами.
Розміри при розмітці обчислюються виходячи з того, якої довжини і товщини ГКЛ ви обрали.
Прикріпіть поздовжні профілі по довжині кімнати. Ці несучі закріплюються за допомогою так званих «крабів», спеціальних кріплень, які можна придбати в будь-якому магазині будівельних матеріалів. Коли каркас повністю встановлений і закріплений, прикріпіть до нього листи гіпсокартону. Можна використовувати саморізи, але врахуйте, що капелюшки не повинні виступати за межі аркуша. Залиште між листами невеликі зазори, які потім потрібно зашпаклювати й зашкуріть всю поверхню стелі. Після цього бажано покрити листи ґрунтовкою і пофарбувати готовий стелю в будь-який відповідний цвет.Прі бажанні з того ж гіпсокартону можна зробити ніші і навіть складні багаторівневі конструкції, але тільки якщо у вас є відповідний досвід. В іншому випадку краще найняти професіоналів.

Вибір стельових світильників

Освітлення необхідно вибрати ще на стадії планування ремонту. Для навісних стель з гіпсокартону найбільше підходять три види освітлювальних приладів: лампа або люстра центрального освітлення, мережа з світлодіодних або точкових світильників, або приховане розсіяне освітлення такими трубками і проводами як дюралайт і Лайтек.
Використовувати для освітлення можна не тільки один який-небудь спосіб освітлення, а й кілька відразу в різних комбінаціях, регулюючи рівень і напрямок освітленості.
Залежно від того, який тип освітлення ви виберете, залежатиме і спосіб монтажу освітлювальних приладів.

Монтаж стельових світильників

Оригінальна підсвітка здатна повністю перетворити приміщення, додати йому особливий шик і шарм, але для цього потрібно не тільки правильно розмістити лампочки, але і зробити освітлення безпечним від загоряння та удару струмом. Провід можна укладати тільки в спеціальні негорючі коробки, які ще називаються рукавами. Абсолютно неприпустимо просто закріплювати проводку поверх профілів. Рукав бажано закривати герметично, щоб уникнути можливого потрапляння води при затопленні квартири сусідами.
Для з'єднання проводів робіть спеціальні розпаєчних короба.
Самі проводи підбирайте з розрахунку навантаження від потужності освітлювальних приладів, щоб уникнути короткого замикання. Якщо ви хочете встановити один або декілька виступаючих світильників, наприклад, люстру центрального освітлення, то вам достатньо буде зробити невеликий отвір в місці стиків листів гіпсокартону для проводів і кріплення. При вбудованої в стелю системі освітлення вам необхідно буде розмітити і прорізати спеціальні отвори під ці прилади, після чого встановити і закріпити в отримані дірки точкові або світлодіодні елементи. Приховане освітлення можна встановити прямо всередині навісного стелі в стиках між листами, які в цьому випадку не зашпакльовуються наглухо. Підходить такий світиться шнур і для монтажу в карнизах, або в нішах між рівнями при установці багаторівневого гіпсокартонної стелі. Дюралайт і Лайтек - дають мало світла, тому їх, як правило, використовують тільки в якості додаткового освітлення.