Як роблять повітряні кулі.

Повітряна кулька - іграшка, що є незамінним атрибутом будь-якого свята. Перші гумові кулі були створені в XIX столітті як інструменту для проведення експериментів з воднем. Як іграшки вони вперше були використані в 1847 р Сучасне виробництво куль - складний технологічний процес, що вимагає спеціального високоточного устаткування.
Інструкція
1
Матеріал для виробництва куль - рідка гума (латекс). Колір кульки задається за допомогою спеціального барвника, який додається в латекс. Фарба складається з органічних і неорганічних сполук. Латекс виходить із соку каучукових дерев, які ростуть в основному в Малайзії. Матеріал виглядає, як мутнуватий сік або молоко.
2
Виготовлення куль виробляється в спеціальному обладнанні - коптильнях, каталізаторах. При виготовленні використовуються нафтопродукти, колірні добавки і вода. В латекс додаються барвник, після чого він встановлюється в спеціальну ємність.
3
Для додання кулям форми використовується спеціальна конструкція, що повторює обриси майбутнього кулі. Вона попередньо занурюється в коагулянт, що дозволяє утримувати гуму на формі. В якості коагулянту виступає нітрат кальцію, вода або спирт.
4
Форма занурюється в латекс і проходить через обертові щітки, що доставляють майбутні кульки в конвеєр. Форми промивають в гарячій воді, щоб видалити вільні нітрати, і на 20-25 хвилин поміщають в духовку при температурі, рівної приблизно 90оС, після чого гумову кульку витягується. Кожна з заготовок повинна мати однакову товщину стінок і спеціальні отвори для видування.
5
Надалі кульки проходять процедури поверхневого натягу і обробляються спеціальним антисептичним крейдою. Після цього їх проганяють через чистячі фільтри і проводять всілякі перевірки міцності. Після цього кулька можна вважати готовим.
Зверніть увагу
Якість кульки безпосередньо залежить від якості латексу: наскільки він добре начищені, нагрітий і оброблений. Залежно від якості застосовуваного устаткування й точності регулювання процесу виробництва буде змінюватись і якість готового кулі.