Як грати з кошеням.

Кошенята - маленькі грудочки пухнастою енергії, і ігри життєво необхідні їм не тільки для розваги, а й для фізичного розвитку, для реалізації їх мисливських інстинктів (все-таки кішки - хижаки). Але, граючи з кошеням, слід пам'ятати, що розваги мають бути безпечними, і при цьому цікавими.
Інструкція
1
Коли кошенята дорослішають разом з братами або сестрами, вони часто б'ються між собою, нападаючи один на одного, катаючись по підлозі і хижо притискаючи вуха до голови. Якщо товаришів по іграх немає, кошеня часто накидається на руки господаря, намагається напасти на ноги, випускає кігті і пробує зуби. Такі ігри не можна заохочувати. По-перше, кілька разів поспіль «перемігши» вашу руку, кошеня перестане сприймати вас як авторитетного лідера. По-друге, вже доросла тварина, не привчені до того, що тіло господаря - табу, може в припадку агресії нанести вам відчутні травми. Тому припиняйте будь-які спроби кошеня пограти таким чином з людиною.
2
Щоб пухнастий малюк міг відчути себе мисливцем і переможцем, можна придбати або зробити самому «вудку» - паличку з прив'язаною до неї мотузкою з іграшкою на кінці. Незмінне захоплення у кошенят викликають і класичні паперові бантики, прив'язані до нитки. Гра буде особливо цікавою в тому випадку, якщо об'єкт буде постійно міняти напрям і швидкість руху.
3
Іграшку можна повільно тягнути по підлозі, змушувати вспорхнуть, різко піднімати вгору і так далі. Іноді піддавайтеся, давши маленькому хижакові схопити здобич. З ентузіазмом ганяються кошенята і за світлом від лазерної указки, але тут треба бути обережним і стежити, щоб лазерний промінь не потрапив тварині в очі.
4
Більшість кошенят здатні довго розважатися з різного роду м'ячиками, ганяючи їх по підлозі. Тут можна використовувати і м'ячики для настільного тенісу, і спеціальні котячі іграшки, що продаються в зоомагазинах, і мініатюрні каучукові м'ячики, що продаються в автоматах в багатьох супермаркетах. Добре підходять для котячих ігор і невеликі заводні іграшки (мишки, пташки, стрибають жаби і так далі).
5
В зоомагазинах продаються і спеціальні дослідницькі ігри для кішок. Вони можуть являти собою лабіринт, з якого потрібно лапою витягти невеликий м'ячик; трубу з отворами, всередині якої ховається пухнаста іграшка на спіралі і так далі. Далеко не всі кошенята люблять такі ігри, але якщо ваш вихованець наполегливий і завзятий, за допомогою такої іграшки він зможе самостійно розважати себе протягом досить довгого часу.
6
Ще один різновид іграшок для кошенят - м'які м'ячики або мишки з котячою м'ятою всередині. Деякі кішки абсолютно байдужі до запаху цієї рослини, а для інших його запах дуже привабливий. Представники другої категорії будуть подовгу розважатися з м'ятними іграшками.
Зверніть увагу
Вибираючи іграшку для кошеняти, стежте за тим, щоб у неї не було деталей, які ваш вихованець зможе відгризти і проковтнути.
Корисна порада
Кішки - нічні тварини. І якщо ви не хочете в найближчі роки прокидатися ночами від шуму і тупоту, прибирайте на ніч все м'ячики і галасливі іграшки.