Які вітаміни потрібно пити навесні ?

Весна - пора розквіту. Після тривалої докучливої зими знову пробуджується природа, стає тепліше, пробивається перша зелена травичка, лопаються бруньки на деревах, чується пташиний спів. І тим прикріше відчувати занепад сил, млявість, сонливість, бачити в дзеркало, що в тебе ламкі тьмяне волосся, суха і бліда шкіра. Все це - наслідок авітамінозу. За довгу зиму в раціоні не вистачало свіжих овочів, фруктів, ягід, зелені, тому результат закономірний. Які ж вітаміни слід приймати навесні?

За що «відповідають» вітаміни в організмі людини

Перш, ніж почати приймати будь-які вітаміни, необхідно розібратися, які функції вони взагалі виконують і на що впливають. Здорова, пружна шкіра - багато в чому «заслуга» вітаміну А. Він же впливає на гостроту зору. Величезну роль в профілактиці простудних захворювань, а також в лікуванні від них грає вітамін С. Якщо ви часто хворієте, вам потрібно харчуватися продуктами, багатими на вітамін С. Вітамін D сприяє засвоєнню кальцію, тому саме від нього багато в чому залежить фортеця кісткової тканини, а також стан нігтів і волосся. Вітамін Е підвищує життєвий тонус організму, допомагає боротися з токсинами, а також покращує роботу репродуктивної системи. Тому жінці, яка бажає завагітніти, рекомендується їсти вітамін Е з їжею або у вигляді драже.Вітаміни групи В зменшують втомлюваність, сприяють нормалізації білкового обміну та зміцненню нервової системи. Ці вітаміни необхідно приймати при занепаді сил, сонливості. Вітамін РР (нікотинова кислота) сприяє зміцненню стінок кровоносних судин.

Які вітамінні комплекси краще приймати навесні

Більшість фахівців рекомендують приймати полівітамінні комплекси «Дуовіт», «Квадевит», «Мультитабс». Вони містять найбільш необхідні організму вітаміни, за допомогою яких ви швидко подолаєте негативні явища, викликані авітамінозом. Однак попередньо рекомендується отримати лікарську консультацію.
Пам'ятайте, що організм кожної людини індивідуальний.
Крім вітамінів в складі перерахованих комплексів знаходиться ряд життєво необхідних мікроелементів: цинк, магній , залізо, йод, селен і т.д, які відповідають за роботу практично всіх органів.
Вітаміни та мікроелементи можна отримувати не тільки за допомогою вітамінно-мінеральних комплексів, а й споживаючи фрукти, овочі, горіхи та інші корисні продукти.
Намагайтеся регулярно споживати вітаміни в зимовий час, щоб звести до мінімуму прояви авітамінозу навесні. Вам допоможуть заготовки про запас восени, коли присутня достатньо овочів та фруктів. Наприклад, законсервуйте соки з фруктів і ягід, зробіть варення. Насушити скибочки яблук і груш, ягоди шипшини, а потім варіть і пийте з них компоти. Наріжте свіжу зелень, і заморозьте в поліетиленових пакетах, а потім потроху додавайте в їжу. Таким чином ви зможете хоча б частково забезпечити себе вітамінами на зиму. І пам'ятайте, що взимку краще не сидіти на дієтах, адже організм повинен отримувати якнайбільше потрібних мікроелементів і вітамінів.