Способи декоративного розпису стін.

Одним з найстародавніших прийомів прикраси інтер'єру є декоративний розпис стін і стель приміщення. Декоративний розпис в руках професійного дизайнера перетворюється на справді чарівний інструмент, здатний змінити простір, надати унікальний вигляд приміщенню, створити неповторний інтер'єр.
Сьогодні художня декоративний розпис не найпоширеніший спосіб оформлення приміщень, оскільки існують менш трудомісткі і більш економічні альтернативи, такі як фарбування стін або обклеювання шпалерами. І все ж ніякі інші способи оформлення не здатні перетворити приміщення так, як робить це декоративний розпис стін.

Сучасна розпис стін і стелі

З часів перших настінних розписів, технології дозволили істотно полегшити процес роботи. Сучасні фарби дозволяють з меншими витратами сил і часу досягти настільки ж чудового результату, що і за допомогою трудомістких класичних методік.Наіболее часто в сучасному дизайні використовуються силікатні, латексні, водоемульсійні і акрилові фарби. Вони мають велику колірну палітру, легко і надійно зв'язуються з поверхнею-основою, не блякнуть з часом, що дозволяє розпису тривалий час зберігати свою привабливість. Розпис можна навіть мити, не пошкоджуючи малюнка, крім того, сучасні фарби не токсічни.Буйство дизайнерської фантазії розширило кордони застосування техніки розпису. Сьогодні можна зустріти рукописні зображення нанесення не тільки на стіни квартири, а й на стелю, частини побутової техніки і навіть меблів. Це приголомшливо красиво і гармонійно. Однак ціна професійної розпису вельми висока.

Методика розпису стін

В декоративного розпису стін є кілька ключових моментів, дотримання яких є основою якісного і ефектного дизайну.
Невідповідність розміру розпису і габаритів кімнати в квартирі призведе до спотворення простору приміщення, малюнок, не вписується в загальний стиль приміщення , буде як мінімум недоречним доповненням готового інтер'єру.
В першу чергу необхідно правильно підібрати малюнок і розмір майбутньої картини. Після чого його деталі рекомендується опрацювати в заготовках, що дозволить більш точно і акуратно нанести розпис на поверхню стіни. Особливо необхідно використовувати дану техніку при роботі з великими малюнками, які займають велику за площею поверхность.Впрочем, сьогодні можна купити готові трафарети для розпису. Вони невигадливі і невеликі за розмірами, але і такий малюнок зможе прикрасити ваш дом.Вторим основним етапом є підготовка поверхні. Необхідно забезпечити стіні ідеальну гладкість, яка досягається за допомогою шпаклювання поверхні і подальшого нанесення білої краскі.Третій етап - перенесення малюнка або його деталей (при масштабному проекті) на поверхню стіни. Тут важливо точно дотримуватися пропорції майбутньої роспісі.Следующій крок - сама розпис, зафарбовування нанесеного на стіну малюнка. Якщо ви працюєте по сирої основі, яка активно вбирає фарбу - ви отримаєте фреску. Її краса в особливій м'якості і гармонійності ліній. Якщо ж основа - висохла підготовлена поверхня - це вид аерографії. Аерографія дозволяє передати найдрібніші деталі, промальовувати все штрихи і контури. Це дуже точний малюнок.
Малюнок наноситься від великих об'єктів до дрібних деталей, спочатку забарвлюються світлі тони, потім більш темні.
Фінальний етап підготовки розпису - лакування поверхні . Якщо розпис виконувалася акриловою фарбою, цей етап не обов'язковий, але все ж рекомендується провести його для максимального збереження малюнка. Поверхню покривають лаком за допомогою пульверизатора, рівномірно розподіляючи лак по стіні в кілька тонких слоев.Роспісь, виконана з дотриманням зазначених правил, вийде не тільки ефектною, але і довговічною. А якщо розпис наносити не на саму стіну, а на знімний полотно, її можна буде перенести з собою при переїзді.