Як впливає попит на пропозицію.

Економічні закони неможливо обійти, вони переслідують людину всюди. І звичайно ж, кожен розуміє, що сучасне достаток товарів викликано все підвищується попит. У підручниках з економічної теорії докладно розписується, як взаємодіють дві величини: попит та пропозиція, і як вони здатні вплинути один на одного.
Інструкція
1
Якщо в світі, країні або якомусь регіоні виникає попит на якусь продукцію, то відразу з'являються компанії, готові цей продукт запропонувати. Якщо раптом молока стало не вистачати, то тут же хтось почне розводити корів, щоб заповнити нішу. Так відбувається з будь-якими товарами і послугами. Лише вузько спеціальні потреби неможливо реалізувати на місцях, наприклад, в селі Кукуево важко виробляти комп'ютери, якщо немає відповідного обладнання. Але все одно знайдеться хтось, хто привезе комп'ютер з сусіднього міста.
2
Чим більше буде потреба в якомусь продукті, тим більше виробників почнуть працювати в даному напрямку. Адже одна компанія не завжди може встигнути заповнити весь ринок, та й асортимент конкретної продукції можна розширити, вносячи приємні доповнення. Наприклад, одна пекарня виробляє 5 видів хліба. Але це не вистачає для поселення, і це значить, що прийде хтось ще з такими ж можливостями, але при цьому, щоб збільшити попит на свою продукцію, вони почнуть виробляти не 5, а 10 видів хліба та здобних булочок.
3
Іноді великий попит породжує велику кількість пропозицій, які перенасичують ринок. Продукції даного типу стає дуже багато, її кількість перевищує потребу. В цьому випадку частина компаній, що займали цю нішу, розоряється, на плаву залишаються лише найстійкіші. Таким чином встановлюється баланс між попитом і пропозицією.
4
Але сьогодні на ринку все більше пристроїв, які відрізняються від чогось запропонованого раніше. Відповідно, ще не існує попиту на щось нове. Людина ще не знає, що дані продукт є, і не здогадується, що з ним робити. Але тоді в хід йде реклама, людині нав'язують думку, що нова річ дуже необхідна в побуті. І таким чином штучно створюється попит на конкретний товар. Але в цьому випадку спочатку з'являється пропозиція (винахід, виготовлення), а потім за допомогою піару на нього формується попит.