Як дихають йоги.

Дихання - це один найважливіших елементів практики йоги. Вважається, що правильне дихання очищає організм, допомагає сконцентрувати увагу і досягти ясності розуму при виконанні поставлених завдань. Навик правильного дихання напрацьовується постійною практикою і з часом стає звичайним для йоги явищем.
Інструкція
1
Першим кроком на шляху до правильного дихання йоги є досягнення максимально розслабленого стану. При виконанні кожної вправи практикуючий концентрується не так на правильності виконання вправі, що неминуче тягне за собою підвищену напруженість у думках, а на тому, щоб зберігати максимальну розслабленість.
2
Дихання починається з повільного наповнення легенів повітрям, в цьому процесі обов'язково повинна брати участь діафрагма. Глибокий вдих здійснюється через ніс, а потім також через ніс виконується видих. Глибоке дихання дозволяє йозі максимально наситити організм киснем і позбавити його від численних токсинів, які з часом накопичуються в будь-якому тілі.
3
Важливим елементом виконання дихання є правильна поза тіла. Для розслаблення легенів і досягнення максимального ефекту від дихання практикуючий випрямляє спину і відводить плечі назад. У процесі виконання вправ він постійно стежить за тим, щоб постава була правильною.
4
Майстра йоги, як правило, виконують свої вправи в будь-якій позі, будь то сидячи або лежачи на спині. Початківці ж часто помічають, що глибоке дихання йоги настільки розслабляє тіло, що якщо виконувати його лежачи, можна швидко заснути, тому робити перші кроки в йозі найкраще в сидячому положенні. Сісти можна в будь-якій зручній позі, головне, щоб тіло не відчувало ніякого дискомфорту, м'язи були максимально розслаблені і була можливість повністю сконцентрувати свою увагу на диханні.
5
Одним з найважливіших елементів дихання йоги є відмова від повного контролю над цим процесом. Початківці йоги занадто часто намагаються повністю контролювати своє дихання, боячись робити його неправильно. У підсумку тимчасове ослаблення цього контролю призводить до того, що дихання під час виконання вправ або збивається, або повністю зупиняється. Правильне дихання йоги завжди протікає природним чином. Людський організм знає, як це робиться, і йому не потрібен сторонній контроль.