Будівництво туалету і хозблока: разом чи окремо ?

Власний земельну ділянку дає можливість реалізувати найрізноманітніші архітектурні проекти і звести на ньому не тільки житловий будинок, а й необхідні підсобні і господарські споруди. Для економії коштів та площі, в деяких випадках хозблоки можуть бути суміщені з туалетом.

Що таке госпблок і чим він відрізняється від житлового будови

Як відомо, державні органи архітектурного нагляду досить серйозно контролюють виконання будівельних норм, які стосуються будь-яких будівель, навіть на приватних землеволодіннях. Відповідно до чинних на території РФ СНіПамі, основним критерієм, за яким споруда може вважатися допоміжної, є її зведення за будівельними нормами більш низьким, ніж ті, які обумовлюються в ГОСТ 27751-88 «Надійність будівельних конструкцій і основ» для житлових будівель. Непрямою причиною вважати споруду хозблок є і наявність на даній земельній ділянці основного житлового будинку, по відношенню до якого дана споруда виконує обслуговуючу або допоміжну функцію. Тобто госпблок - це окрема будівля, призначене для будь-яких цілей, окрім постійного проживання.
За чинним нормам господарські споруди повинні розміщуватися від житлових будівель не ближче, ніж на 7 м.
Що ж стосується розмірів і функціонального призначення господарського блоку, якихось обмежень в законі не передбачено. Єдине, що можна сказати про це - відповідно до змін, прийнятими для СНиПов 30-02-97, регламентуючих порядок розроблення, погодження, затвердження і склад проектно-планувальної документації на забудову територій садівничих об'єднань, угруповання господарських будівель визнається найбільш доцільною. Таким чином, об'єднання хозблока і туалету не заборонено будівельними нормами і правилами.

Переваги угруповання хозблока з туалетом

Вигода спільного розміщення хозблока і туалету особливо очевидна, коли централізовані комунікації на ділянці відсутні і їх необхідно провести самостійно. А таких садівничих і дачних ділянок більшість.
Багато компаній спеціалізуються на будівництві готових хозблоков і пропонують найрізноманітніші варіанти, в тому числі з душем, туалетом, верандою і великим приміщенням, якому завжди знайдеться застосування в господарстві.
Навіть коли площа ділянки досить велика, все одно є сенс згрупувати це підсобне будова з тими, що мають санітарно-гігієнічне призначення: душовими і туалетами. Тим самим ви вирішите відразу кілька питань. Якщо використовувати госпблок як літню кухню або майстерню, можна відразу змонтувати в ньому раковину і продумати один загальний злив стічних вод, що дозволяє дотримати норми, встановлені СНіПамі - встановити багатоінсценує септик або одну станцію біологічної очистки. Крім того, ви зможете заощадити місце на ділянці, а також кошти - адже, по суті, вам доведеться звести одна будова, а не кілька.