Як захистити довкілля.

До питання забруднення навколишнього середовища прикута увага всього світу. Існують різні організації, які займаються вирішенням цієї проблеми і кожен день проводять комплекс заходів з охорони природи. Однак є ряд простих рекомендацій, дотримуючись яких кожна людина зможе допомогти довкіллю і внести свій вклад у вирішення цього глобального питання.
Інструкція
1
Ставтеся дбайливо до воді, не проливайте її даремно. При найменшій можливості закривайте кран, наприклад, коли ви чистите зуби або намилюйте голову. Якщо дозволяють кошти, придбайте посудомийну машину. Витрата води відразу стане економічнішим, що також благополучно позначиться і на вашому бюджеті.
2
Економте електроенергію: вимикайте світло і електроприлади, коли йдете з дому. Замініть лампочки розжарювання на енергозберігаючі. Не забувайте висмикувати всілякі зарядні пристрої з розеток після їх використання, адже навіть не підключені до приладів вони продовжують споживати електроенергію.
3
Використовуйте екологічно чисті матеріали. Відмовтеся від пластикових пакетів, придбайте полотняну сумку для походів в магазин. Віддавайте перевагу одноразовому посуді з картону. Купуйте екологічно чисті продукти. Це не тільки сприяє захисту навколишнього середовища, а й сприятливо позначається на вашому здоров'ї.
4
Дбайливо ставтеся до паперу, адже для її виробництва вирубується так багато дерев. По можливості використовуйте електронні носії. Друкуйте на обох сторонах аркуша. Уважно переглядайте непотрібні зошити, блокноти, листи, ймовірно, там ще залишилися незаповнені ділянки, які можна повторно використовувати для записів. Купуйте паперові вироби з вторсировини. Непотрібні газети і журнали здавайте в пункти прийому макулатури, про їх розташування можна дізнатися за допомогою різних інтернет-ресурсів. Допоможіть природі - посадіть дерево.
5
Завжди прибирайте сміття за собою: не кидайте фантики, папірці та інші відходи на вулиці. Привчайте дітей берегти довкілля з самого раннього дитинства. Виходячи на природу подбайте про те, щоб те місце, де ви приємно провели час, залишилося в чистоті і порядку після вашого відходу.
6
Відповідально ставтеся до використаних батарейкам. Не викидайте їх, а відвозили в спеціальні пункти прийому. Батарейки містять токсичні метали, які, вивільняючись на міському звалищі, з плином часу потрапляють в ґрунт, заподіюючи цим колосальну шкоду довкіллю і здоров'ю людини. Непотрібні або пошкоджені ртутні градусники також негайно потрібно відвезти на утилізацію.
7
Автомобільні вихлопні гази дуже сильно забруднюють повітря, особливо гостро ця проблема відчувається у великих мегаполісах. Віддавайте перевагу пішій прогулянці, якщо є така можливість, не користуйтеся особистим автомобілем без особливої потреби. Тим самим ви хоч трохи скоротіть шкідливі викиди в атмосферу, а прогулянка на свіжому повітрі сприятливо позначиться на вашому здоров'ї.