Тержинан: інструкція по застосуванню.

Тержинан - це лікарський препарат, розроблений для місцевого застосування в гінекології. Він має протигрибкову, антибактеріальну, протизапальну дію.

Інструкція по застосуванню тержинан

Тержинан випускається у вигляді вагінальних таблеток. Одна таблетка містить 200 мг тернідазол, 100 мг сульфату неомицина, 100 000 од нистатина, 3 мг преднізолону. Тернідазол є протигрибковим засобом, активним відносно анаеробних бактерій. Неоміцин - це антибіотик, що має широкий спектр дії, ефективний щодо стрептококів, шигелл та інших бактерій. Стійкість мікроорганізмів до цієї речовини розвивається в невеликому ступені і дуже повільно. Ністатин є протигрибковим антибіотиком, який володіє високоефективним дією проти дріжджоподібних грибів роду Candida. Преднізолон - це аналог гідрокортизону, він має протизапальну і протиалергічну действіе.Тержінан призначають для лікування вагінітів, викликаних деякими мікроорганізмами. Зокрема, його застосовують при бактеріальному вагініті, трихомоніазі піхви, при вагініті, викликаному грибами роду Candida, а також при змішаних вагінітах. Препарат застосовують для профілактики урогенітальних інфекцій або вагинитов перед проведенням гінекологічних операцій, до і після установки внутрішньоматкових засобів, перед пологами або абортом, перед внутрішньоматковими дослідженнями. Тержинан вводять перед сном. Перед введенням таблетку потрібно покласти в воду на 20-30 секунд, потім її потрібно ввести глибоко в піхву в положенні лежачи. Після цього необхідно полежати не менше 10-15 хвилин. Тривалість курсу лікування - 10 днів. Якщо поставлений діагноз мікоз, тривалість лікування збільшують до 20 днів.
Профілактичний курс лікування повинен тривати 6 днів.

Протипоказання, побічні дії тержинан

Застосування тержинан можливо з II триместру вагітності, в I триместрі вагітності та в період лактації Тержинан застосовують тільки в тих випадках, якщо користь терапії для матері перевищує ризик для дитини. Під час лікування препаратом можлива поява місцевих реакцій - свербіж, відчуття печіння, подразнення у піхві, в окремих випадках можуть з'являтися алергічні реакції.
Тержинан необхідно зберігати при температурі не вище 25оС в місці, недоступному для дітей. Термін придатності препарату - 3 роки.
Випадків передозування препарату не виявлено. Тержинан не можна застосовувати при встановленій підвищеній чутливості до компонентів препарату. У разі діагнозів вагинит, трихомоніаз рекомендується лікування обох статевих партнерів. Чоловікам призначають лікарську мазь або крем зі схожим дією. Під час менструації лікування Тержінаном припиняти не слід.
«Тержинан» - комбінований лікарський препарат, предназначененний для терапії гінекологічних захворювань. «Тержинан» має протигрибкову і протимікробну дії, усуває запалення, відновлює слизову і фізіологічний балланс ph в піхву.

Показання

«Тержинан» призначають для лікування бактеріального, грибкового та змішаного вагинитов, а також трихомоніазу. Крім того, «Тержинан» використовується для профілактики урогенітальних інфекцій. Зокрема, препарат призначають до і після проведення гінекологічних операцій (у тому числі абортів), диатермокоагуляции шийки матки, установки внутрішньоматкових контрацептивів, перед пологами і гістерографія.

Інструкція по застосуванню «Тержинан»

Перед використанням таблетку «Тержинан» необхідно змочити, потримавши її 20-30 секунд в воді. Препарат застосовують 1 раз в день, по можливості перед сном. Прийнявши горизонтальне положення, змочену у воді таблетку необхідно ввести якомога глибше у піхву.
Якщо з яких-небудь причин препарат застосовують не на ніч, а вдень, після його введення слід полежати 15-20 хвилин.
Тривалість курсу лікування становить 10 днів, при вагінальному кандидозі терапія може бути продовжена до 20 днів. Профілактичний курс триває 6 днів. В період менструації лікування препаратом припиняти не слід.

Протипоказання

«Тержинан» не використовують при непереносимості будь-яких його компонентів. Також препарат протипоказаний в l триместрі вагітності. Під ll і lll триместрах та в період лактації препарат можна використовувати тільки за призначенням лікаря.
З обережністю призначають лікування при наявності алергічних реакцій в анамнезі.

Побічні дії

При використанні свічок «Тержинан» можуть виникнути побічні дії у вигляді подразнення, відчуття печіння та свербежу. Дані реакції характерні на початку терапії і, як правило, носять тимчасовий характер. Іноді виникають дискомфортні відчуття можуть бути сильно вираженими. Це може свідчити про алергічної реакції на компоненти препарату. В даному випадку терапію слід призупинити і звернутися до лікаря.

Відгуки

«Тержинан» широко використовується при лікуванні гінекологічесіх хвороб. Що міститься в складі препарату антибіотик ефективно бореться з патогенними мікроорганізмами, що дозволяє домогтися повного одужання. Препарат має позитивні відгуки як лікарів, так і пацієнтів. Зокрема, зазначається результативність використання препарату при лікуванні вагінального кандидозу. Терапія у разі відсутності алергічних реакцій протікає без ускладнень. Також, згідно з відгуками, препарат «Тержинан» допомагає усунути неприємні відчуття і специфічний запах вже після застосування першої таблетки.