Клітковина для схуднення.

Клітковина - це рослинні волокна, які не перетравлюються травними ферментами людини. Але при цьому вони утворюють сприятливе середовище, в якій формуються різноманітні корисні бактерії. Саме тому клітковину настійно рекомендують додатково включати в раціон для поліпшення травлення, загального самопочуття і зниження ваги.
Клітковина сприяє виходу з організму токсинів, жовчних кислот і надлишкового холестерину. До того ж вона зменшує ризик утворення каменів у жовчному міхурі і знижує рівень цукру в крові. Але жінкам, які борються із зайвою вагою, насамперед треба знати, що рослинні волокна можуть надати неоціненну допомогу в боротьбі за схуднення.
У 1970-1980 року клітковину вважали баластовим речовиною. Але тепер це визнано неправильним висновком.

Продукти з високим вмістом клітковини

Найбільший вміст клітковини на сто грам продукту спостерігається в звичайних пшеничних висівках. Не дарма найбільш популярні методики схуднення включають щоденне вживання висівок. Багато клітковини міститься в сухофруктах, таких як курага, родзинки і сушені яблука, а також у грибах, фруктах (особливо цитрусових), бобових культурах і крупах.
Досить багато рослинних волокон міститься в Бородінському хлібі - 7,9 грам клітковини на 100 грам продукту.

Правила вживання рослинних волокон

Насамперед, треба розуміти, що переходити на харчування продуктами з великою кількістю клітковини необхідно поступово. Занадто різка зміна харчових звичок не допоможе схуднути і замість цього призведе до здуття живота і неприємні відчуття тяжкості. Клітковину треба додавати в раціон поступово, найпростіше купити в аптеці упаковку натуральних рослинних волокон і збільшувати порції клітковини на п'ять грам щодня до досягнення добової норми у двадцять п'ять грам. Подібний варіант клітковини переважно розмішувати в кефірі або інших кисломолочних продуктах. Не можна перевищувати зазначену норму споживання чистої клітковини, оскільки це неминуче позначиться на засвоєнні корисних речовин.

Дієти на клітковині

Досить жорстка дієта складна в дотриманні. Однак вона ефективна і допомагає швидко схуднути. Дієта триває дві неделі.Літр кефіру розділіть на чотири порції, їх треба прийняти протягом дня, попередньо додавши в порцію кефіру (можна замінити йогуртом) дві чайні ложки рослинних волокон (підійде сибірська клітковина або клітковина з домішкою кореня лепехи). Крім цього, в день можна з'їсти трохи овочів і фруктів. В ідеалі не більше одного середнього фрукта і двох-трьох овочів. Подібна дієта не дозволяє відчувати особливу почуття голоду, оскільки клітковина, розбухаючи в шлунку, дає відчуття насиченості. Якщо у вас немає можливості слідувати цій дієті всі два тижні, влаштуйте собі хоча б один розвантажувальний день за наведеною схеме.Существует і більш м'який і здоровий варіант дієти. Але менш ефективний, звичайно. Ця дієта дозволяє їсти всі звичні продукти, але додавати в їжу по дві маленькі ложки клітковини три-чотири рази на день. Найкраще перед початком такої дієти вводити рослинні волокна в їжу постепенно.Прі допомогою цих дієт можна досить швидко схуднути, але не треба забувати, що для кращих результатів необхідні регулярні фізичні навантаження.