Як робити розрізи на джинсах.

Забруднені старі джинси з потертостями і дефектами можуть бути настільки улюблені, що розлучитися з ними неймовірно складно. В цьому випадку можна спробувати повернути їх до життя за допомогою звичайного канцелярського ножа.
Вам знадобиться
  • - джинси з тканини середньої щільності;
  • - невелика обробна дошка або щільний картон;
  • - канцелярський ніж;
  • - голка;
  • - пилосос;
  • - пемза.
Інструкція
1
Для початку визначтеся з тим, наскільки сильно ви хочете порізати джинси. Прикиньте в яких місцях будуть вдало виглядати розрізи. Розкладіть джинси на рівній поверхні, підійде стіл або навіть підлогу. Під місце передбачуваних розрізів підкладіть дощечку або картон.
2
Намагайтеся робити прорізи перпендикулярно довжині штанини. Не доводьте розрізи до бічних швів. Після того як ви зробили проріз, спробуйте видалити невелику частину поздовжніх ниток (тих, які йдуть по довжині штанини), звільняючи поперечні. Не забувайте зчищати деяку кількість поздовжніх ниток, подивіться, якого ефекту можна добитися, видаляючи їх в різних місцях нерівномірно. Експериментуйте.
3
Визначтеся, якого ефекту ви хочете досягти - можна робити прорізи досить близько один до одного, якщо робити це акуратно, джинса буде в підсумку майже ажурною. Цікавого ефекту можна досягти, попередньо відбілити або зістарити вибрані ділянки джинсів, на яких ви збираєтеся робити розрізи. Можна використовувати для цього відбілювач, жорстку щітку, пемзу або наждачний папір.
4
Можна робити прорізи на відстані один від одного, тоді в кожному місці робіть кілька щільно розташованих прорізів, так джинси будуть виглядати природно рваними. Можна робити на джинсах діри певної форми, але тоді необхідно намітати на джинсах малюнок, по якому ви будете різати. До того ж добре б продублювати краю фігурного отвори спеціальною тканиною типу флизелина перед вирізанням малюнка.
5
Для філігранної роботи можна користуватися голкою - з її допомогою можна висмикувати нитки по одній, домагаючись більш цікавих ефектів. Після закінчення роботи над джинсами не забудьте пропилососити кімнату.