Порівняння сайдингу під колоду і блок хауса. Що краще ?

Фасадні матеріали покликані не тільки прикрасити будинок, але і забезпечити додаткову тепло-, звуко- і гідроізоляцію. Якщо раніше єдиною альтернативою дереву в цій сфері був метал, в даний час поява пластика значно розширило асортимент будівельних товарів. Так, з блок хаусом з натурального дерева тепер змагається пластиковий сайдинг під колоду. Щоб розібратися, що краще, необхідно порівняти властивості цих матеріалів.

Відмінності в зовнішньому вигляді

Прихильники блок хауса дерев'яного насамперед вказують на благородну фактуру натурального дерева, його неповторність і естетичність. Однак виробники сайдинга, що імітує колода, навчилися надавати пластику текстуру деревини - здалеку складно неозброєним поглядом визначити, що ж все-таки прикрашає фасад - натуральний або пластиковий сайдинг з імітацією. Так що зовнішні відмінності між цими двома матеріалами не істотні.

Тест на горючість

Дерево відоме своїми пожежонебезпечними властивостями, в той час як вініл, з якого виробляють сайдинг під колоду, здатний витримати температуру в діапазоні від -50 до + 50оС без деформації, а при подальшому нагріванні не горить, а плавиться. Але і тут все не так однозначно. При деформації невеликої ділянки панелі доведеться замінювати всю панель, в той час як в натуральному блок хаусі досить замінити тільки пошкоджені колоди. Крім того, при дотриманні всіх будівельних норм і правил дерев'яні матеріали в обов'язковому порядку обробляють спеціальним просоченням, яка значно знижує ризик загоряння.

Механічна міцність вінілового сайдинга і блок хауса

Якщо порівняти дерево і пластик, деревний матеріал може служити довгі роки без втрати міцності і зовнішнього вигляду, зрозуміло при правильному сушінні, обробці та укладання. Сайдинг ПВХ теж досить стійок і здатний витримати екстремальні погодні умови, але він дуже швидко втрачає зовнішній вигляд: від впливу води, піску, вітру, перепадів температур він тріскається, тьмяніє, втрачає верхній декоративний шар. Міцність панелі при цьому не страждає, але естетичність зводиться нанівець.
Одна з переваг пластикового матеріалу - можливість надати йому будь-яку текстуру, в той час як при обробці колоди завжди робиться упор на виділення природних волокон.

Захисні властивості ПВХ-панелей і натурального блок хауса

Дерево відмінно тримає тепло, має високі гігієнічні властивості. Воно не дає зайвої волозі проникати в будинок, в той же час не створює ефект парника, дозволяючи будинку "дихати". Однак сучасні синтетичні матеріали при грамотному поєднанні при меншій товщині показують хороші теплоізоляційні властивості: якщо під пластиковий сайдинг помістити мінераловатну плиту, будинок отримає додаткове утеплення: всього 5 см такого матеріалу можна порівняти з 25 см цільного дерева.
Щоб дерево не втрачало свій вигляд, достатньо раз на кілька років покривати його безбарвним лаком.
Ну і, нарешті, головна відмінність блок хауса і сайдингу під колоду - це ціна. Пластик значно дешевше, в процесі експлуатації не вимагає регулярного фарбування, хоча і втрачає при цьому свій вигляд. Але при установці сайдинга будуть потрібні спеціальні профілі та добірні елементи, потрібно додати до цього вартість ізолюючого матеріалу. Підсумкова ціна залежить від архітектурного проекту, кількості прорізів, розмірів будинку і багатьох інших факторів. У підсумку пластик під колоду може виявитися дорожче натурального block-house.