Види керамічної плитки.

Ремонт кухні та санвузла неможливо уявити без використання керамічної плитки. Цей матеріал по своїх властивостях нітрохи не поступається природному каменю, а вартість куди нижче. Правда вона залежить не тільки від використовуваних матеріалів, але і від дизайну, і технології створення плитки.

Неглазурована плитка

Це найпростіший і дешевий варіант плитки, яка в даному випадку являє собою однотонний прямокутник з обпаленої глини без якого-небудь малюнка. Через те, що вона добре вбирає вологу, її не рекомендується використовувати в умовах з підвищеною вологістю, або потрібно підбір матеріалів для укладання з гідрофобними властивостями. Також вона досить тендітна. Через подібні обмежень неглазурованная плитка використовується тільки при оформленні стін.

Глазурована плитка

На відміну від виробу без глазурі, така плитка має верхній тонкий склоподібний шар, який забезпечує орнамент, глянець і колір. Завдяки йому даний матеріал володіє твердістю, водонепроникністю, що незамінне в умовах кухні, ванної та туалету і навіть на садовій ділянці при укладанні дорожек.Іспользуя різні технології, наприклад одинарний і подвійний випал, екструзію і прессовку, комбінуючи матеріали (червону й білу глину), виробники отримують різні види плитки. Так, при одноразовому випалюванні сировину спочатку пресується, потім на нього відразу наноситься глазур, після чого цей листковий пиріг відправляється в піч. Плюси цієї технології: отримання низькопористою вироби і відмінне зчеплення верхнього і нижнього шарів. Мінуси - калібр плитки різниться від партії до партії. Але при проведенні зовнішніх робіт це не суттєво.
Крім самої плитки, є також декоративні елементи: бордюри, одиночні барельєфні і плоскі вставки, панно. Вони не тільки прикрашають стіну або підлогу, але і значно збільшують вартість матеріалів і робіт.
Дворазовий випал - це традиційна технологія , яка передбачає нанесення глазурі на вже обпалену плитку з подальшим випалюванням. Собівартість таких виробів вище, ніж при одноразовому випалюванні. Однак у цього способу виробництва є одна незаперечна перевага: шар глазурі кладеться дуже рівно - на поверхні не з'являється бульбашок, раковин і тріщин, саме тому така плитка більш гладка, рівна і блискуча.

Формати керамічної плитки

Плитка на підлогу частіше всього однократного випалу, оскільки тут потрібна низька пористість і висока міцність покриття, при цьому бездоганна гладкість і не потрібна. Розмір такої плитки найчастіше 30х30, 40х40 і 45х45. Настінна плитка може бути мініатюрною - 5х5, діскетной 10х10 і т.д. Традиційні формати - 20х20, 20х25, 15х25.
Деякі виробники випускають і укрупнені примірники формату 60х60 см і навіть 60х120. Але таку плитку без спеціального обладнання вручну укласти неможливо.
Є і зовсім крихітні мозаїчні плиточки - 2,5х2,5. Ними викладають як стіни, так і підлогу, правда робота по створенню мозаїки копітка і вимагає великої точності.