Як відправити резюме електронною поштою. Як відправляти резюме по e-mail.

У наш час інтернет можна без перебільшення назвати головним джерелом інформації про вакансії і засобом первинної комунікації з роботодавцем. У переважній більшості випадків відгук на вакансію приймає форму електронного листа на адресу роботодавця із доданим до того резюме. І саме від цього кроку залежить, чи відбудеться подальше взаємодія того з кандидатом.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - доступ в інтернет;
  • - поштова програма або браузер;
  • - електронна пошта;
  • - електронна адреса роботодавця;
  • - резюме в електронному вигляді.
Інструкція
1
Все контакти роботодавця, які той визнає потрібним оприлюднювати, можна знайти безпосередньо в оголошенні про вакансію. Електронна пошта в їх числі буде обов'язково: нерідко роботодавці воліють не оприлюднювати телефон, щоб убезпечити себе від дзвінків більшою частиною свідомо невідповідних претендентів (а їх завжди буде значно більше, ніж вакантних місць) .Якщо джерелом інформації про вакансії став сайт компанії, електронний адреса її кадрового підрозділу повинен бути або в описі конкретної вакансії, або в самому розділі, присвяченому карьере.Лучше всього скопіювати його прямо з джерела і вставити в потрібне поле письма.
2
В поле для теми вкажіть, з якого питання звертаєтесь. Наприклад: «Відгук на вакансію ...» або «Резюме на позицію ...». Адресат повинен бачити, що отримав не спам, а звернення по цікавить його в даний момент теми. До того ж це дасть більше шансів, що ваш лист пройде через спам-фільтр.
3
Не забудьте прикріпити до листа файл з резюме за допомогою спеціальної кнопки («Вкласти файл», «Attachement» чи інше близьке за змістом).
4
Відправляти роботодавцю порожній лист з доданим до нього резюме вже давно вважається поганим тоном. Використовуйте тіло повідомлення для розміщення в ньому супровідного листа. Мета цього документа - переконати роботодавця, що йому є сенс витрачати час на відкриття файлу з резюме, а не відразу видалити ваше посланіе.Еслі зовсім нічого сказати, можна використовувати варіант: «Здрастуйте! Прошу розглянути мою кандидатуру на вакантну позицію ... і ознайомитися з моїм резюме у вкладеному файлі. З повагою, ... »Навіть цей банальний і шаблонний варіант виглядає набагато краще, ніж повідомлення і без такого тексту.
5
Перш ніж відправляти лист, перевірте його. Переконайтеся, що в тексті немає граматичних помилок. А якщо з мовою не в ладах (що само по собі ще не кримінал, але в цьому випадку помилки неприпустимі), наберіть його в MSWord. Спеллер, хоч і не найкращий помічник, але ще гірше - навіть без него.Проверьте, чи не прикріпили Чи резюме, застаріле або орієнтоване на іншу професію або позицію. Якщо щось не так, заменіте.Только коли ви впевнені, що все, як годиться, лист можна вважати готовим до відправлення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nz7ewSwJGd8
Зверніть увагу
Поширена помилка шукачів: назвати файл з резюме просто resume.doc. А роботодавець може отримати мільйони листів, що містять вкладення з такою назвою. Ну і як йому їх ідентифікувати, коли всі відгуки на вакансію зазвичай зберігаються в одній папці? Краще використовувати додаткові ідентифікатори: ім'я та прізвище плюс назва професії або позиції, під яку складено конкретне резюме (якщо вас цікавлять кілька посад, резюме для кожної має бути окреме і підкреслювати сильні сторони, найбільше актуальні для цієї позиції, і виносити на перший план затребувані саме на ній досвід і навички).
Корисна порада
Не відправляйте резюме в тілі листа, за винятком випадків, коли про це просить сам работодатель.Прі використанні для складання резюме MSWord краще зберегти файл доступним для старої версії редактора. Він відкриється і нової, якої у роботодавця може і не бути (а таких чимало, в тому числі цілком солідних компаній), і колишньої варіаціями програми.
Найпопулярнішим і у претендентів, і у роботодавців способом обміну інформацією можна назвати електронну пошту. Загальноприйнятий формат першого подання роботодавцю - повідомлення з резюме у вигляді вкладеного файлу і супровідним листом в тілі послання. Однак можливі й інші варіанти, у тому числі обумовлені самим роботодавцем.
Інструкція
1
Якщо ви відправляєте лист вкладеним файлом, першим ділом приєднаєте до свого посланню це вкладення. Якщо ви забудете докласти файл, це може призвести не найкраще враження.
2
Обов'язково перевірте, чи актуально отправляемое резюме : чи всі відображені в ньому ваші позиції і досягнення. Якщо є необхідність щось додати, обов'язково зробіть це. Це актуально для кандидатів, що претендують на різні вакансії і мають варіанти резюме , «заточені» під кожну конкретно. Ваш роботодавець повинен бачити резюме , актуальне саме для тієї вакансії, яку він пропонує.
3
Заповніть поле для теми. Тут оптимально вказати назву вакансії, на яку ви претендуєте. Наприклад, « резюме на таку-то вакансію». Це дасть певну гарантію, що ваше послання не буде автоматично класифікувати як спам. Крім того, це дасть представнику роботодавця інформацію, з якого саме питання ви до нього звернулися (а у нього в роботі можуть бути десятки, а то і сотні вакансій) і принесе вам додаткові очки в його очах.
4
Тепер переходите до заповнення тіла листа. Найкраще розмістити в ньому супровідний лист. Занадто довгим воно бути не повинно, але підкреслити в ньому свої сильні сторони, причини інтересу до вакансії та пошуку роботи, показати своє знання специфіки галузі буде зовсім не зайвим.
5
У самому крайньому випадку, варіант «Здрастуйте, прошу ознайомитися з моїм резюме на таку-то посаду. З повагою, такий-то »виглядає набагато вигідніше порожнього листа з вкладеним файлом. Розміщувати резюме в тілі листа випливає, тільки якщо про це просить сам роботодавець (такі іноді зустрічаються). Але навіть у цьому випадку резюме цілком може розміститися під супровідним листа.
6
А ось тепер заповнюйте поле для адреси одержувача. Робити це в останню чергу бажано неспроста: найкраща гарантія, що лист не піде помилково, наприклад, після випадкового натискання не тієї клавіші. На всякий випадок перевірте, чи все доклали, пробіжіть текст на предмет помилок (в резюме і супровідному листі вони неприпустимі). І тільки переконавшись, що все гаразд, давайте команду на відправку листа.
Зверніть увагу
Ніколи не називайте файл просто «резюме». Оптимальний варіант - вказати своє ім'я, ще краще - також назву вакансії. Наприклад, «Іванов менеджер по продажам резюме». Роботодавець може отримати за день безліч листів з однаковою назвою вкладеного файлу, а йому всі їхні зберігати в одну папку. Позбавивши його від поганої роботи, ви завоюєте додаткові очки.