Як виглядає кальмар.

Кальмари мають незвичайний смак і застосовуються в кулінарії в якості основного блюда або ж гарніру. Однак в їжу вони йдуть у вже обробленому вигляді, тому не всім відомо, як же ці морські тварини виглядають в природі.
Інструкція
1
Кальмари входять в загін десятиногих головоногих молюсків, володіють чотирма парами щупалець, одна з яких - хапальна - забезпечена хітиновими кільцями. З роками кільця перетворюються в гаки і стають досить грізною зброєю.
2
За розмірами кальмари не крупніше, зазвичай в довжину не перевищують 25-50 сантиметрів. Саме такі молюски вживаються в їжу, хоча існують і гігантські кальмари, що володіють неабиякими розмірами. Найкрупніший, офіційно зареєстрований вченими кальмар становив 17,4 метра в довжину від спини до кінчика щупалець і важив 500-600 кг. Дані розміри порівнянні приблизно з п'ятиповерховим домом. Таким чином, деяких молюсків можна по праву назвати найбільшими тваринами, що живуть на землі.
3
Кальмари володіють щільним тілом циліндричної форми, мають загострену пластину, що нагадує за формою стрілу. Дані молюски є прекрасними плавцями. Під водою вони пересуваються за допомогою плавника або реактивним способом, набираючи всередину себе воду і виштовхуючи її через невелике сопло.
4
Деякі дрібні кальмари здатні розвивати швидкість до 50 км/год, змагаючись лише з одиницями з мешканців океанів, серед яких дельфін, риба-меч і тунець. Для догляду від хижаків кальмари можуть вистрибувати з води, пролітаючи до 50 метрів по повітрю. Інколи під час польоту вони потрапляють на палубу корабля, тому моряки називають їх літаючими кальмарами.
5
Живуть кальмари від 1 до 3 років, але гігантські види можуть жити значно довше. Деякі з молюсків в разі небезпеки викидають чорнильну хмару, дезорієнтувати хижака і втікаючи від переслідування. Крім того, цікавим фактом є ще й те, що кальмари мають кров блакитного кольору. Дана особливість властива їм завдяки вмісту в крові міді.