Як жити без жовчного міхура.

Жовчний міхур виконує в організмі функцію сховища для жовчі. Крім того, він підтримує постійний тиск жовчі в протоках і сприяє її просуванню. Після видалення жовчного міхура його функції частково відшкодовуються протоками. Якщо холецистит не ускладнений тривалими запальними процесами, життя після видалення жовчного міхура кардинально не змінюється.
Інструкція
1
Харчуйтеся не рідше за 5-6 разів на день. Регулярно надходить їжа сприяє виділенню жовчі і виведення її в кишечник. Це важливий процес, що запобігає її застій у жовчних протоках і утворення каменів. Не відмовляйтеся від вживання оливкової та соняшникової олії, вони є хорошими жовчогінними засобами.
2
Скоротіть або виключіть з раціону їжу, яка містить велику кількість тваринних жирів. У таких продуктах багато холестерину, який сприяє затримці жовчі в протоках і рецидивам холециститу. Тваринні жири у великій кількості містяться в жовтках яєць, свинини, баранини, шкірі птиці, жирній рибі, концентрованому бульйоні.
3
Скоротіть вживання вуглеводів, особливо в поєднанні з жирами. Це можуть бути всілякі торти, тістечка, домашня випічка із застосуванням вершкового масла або вершків. Виключіть з раціону холодну їжу, вона сприяє застою жовчі в протоках. Готуйте їжу на пару або тушкуйте з невеликою кількістю рослинної олії. Від смажених продуктів краще відмовитися зовсім.
4
Відмовтеся від вживання алкоголю, він дає додаткове навантаження на печінку і викликає спазм сфінктра Одді. При цьому жовч перестає вільно виходити з проток, що призводить до їх розтягування, а згодом до застою жовчі. Це загрожує утворенням запальних процесів і жовчнокам'яної хвороби проток.
5
Уникайте важкого фізичного навантаження, яка пов'язана з роботою м'язів черевного преса, протягом року після операції. Для фізичного навантаження попросіть лікаря призначити вам ЛФК зі спеціальними вправами, які допоможуть здійснити легкий масаж органів черевної порожнини. Це необхідно для поліпшення процесу загоєння тканин і відходження жовчі.
6
Обстежтеся у гастроентеролога не рідше 2 разів на рік. Консультації та своєчасні рекомендації фахівця дозволять уникнути ускладнень і рецидивів захворювання.