Вибираємо жалюзійні дверцята.

Конструкція, звана «жалюзі», що представляє собою плоскі планки, встановлені паралельно один до одного і під певним кутом до поверхні, скріплені шнуром, спочатку використовувалася для захисту віконних прорізів від прямого сонячного світла. Дизайнери-меблярі стали застосовувати її для виготовлення фасадних жалюзійних дверцят.

Де використовуються жалюзійні дверцята

Створка жалюзійної дверцята являє собою плоску раму, по внутрішньому периметру якої вставлено набірне полотно, що складається з вертикальних, а частіше горизонтальних планок - ламелей, розташованих під кутом до поверхні рами. Такі планки-козирки не пропускають прямі сонячні промені, але не перешкоджають проникненню повітряного потоку, забезпечуючи прекрасну вентіляцію.Жалюзійние дверцята в сучасному виконанні виготовляються як з натуральних порід дерева, так і з його пластикових імітацій, а також з різнобарвного пластику та металу. Такі дверцята виглядають дуже стильно і красиво, при цьому вписуються в будь-який інтер'єр, будучи його частиною і навіть прикрасою.
Жалюзійні міжкімнатні двері можуть виготовлятися як у традиційному, так і в розсувному варіантах.
Виробники меблів із задоволенням застосовують це конструктивне рішення при створенні меблевих гарнітурів самого різного призначення, а також решіток на радіатори опалення, міжкімнатних дверей, декоративних ніш, перегородок і ширм. Такі двері особливо доречні і функціональні в білизняних і платтяних шафах, кухонних полицях і столах, шафах-книжках і шафах-купе. В якості меблевих фасадів вони чудово вписуються в інтер'єри ванних і душових кімнат, санвузлів і прихожих. У цих приміщеннях жалюзійні дверцята також можуть прикривати короби, в яких прокладені системи інженерних комунікацій, не дозволяючи утворюватися на них конденсату і цвілі.
Використання жалюзійних дверцят сприяє тому, що в шафах і на кухонних полицях не заводиться міль, яка не переносить свіже повітря і не відкладає личинки в тих місцях, де він постійно вентилюється.

Вибір матеріалу для виготовлення жалюзійних дверцят

Якщо ви вирішили замовити виготовлення жалюзійних дверцят або купити вже готові для установки в якості фасадів, при виборі матеріалу слід враховувати умови їх експлуатації. Так, незважаючи на те, що будь-які дерев'яні ламелі можуть бути оброблені морилкою і покриті лаком, в приміщеннях з підвищеною вологістю слід використовувати дерево хвойних порід - модрини, кедра. Дороге дерево на кухні або у ванній кімнаті з успіхом замінять пластикові жалюзійні дверцята, які за зовнішнім виглядом мало чим відрізнятимуться від натурального дерева, а прослужать довше. Для виготовлення вхідних дверей використовуються металеві жалюзійні конструкції, найчастіше із сталі підвищеної міцності, що забезпечує необхідну і надійний захист від несанкціонованого проникнення.