Складаємо календар догляду за газоном: стрижка, полив, добриво.

Вважати, що газон позбавить вас від клопоту по догляду за садом або прибудинковою територією, нерозумно. Газонна трава вимагає турботи не менше, ніж квітник. Досвідчені садівники нерідко складають календарі робіт, що проводяться з газоном.
Будь газон потребує комплексного догляду, в якому є три складових: стрижка, полив і добриво.

Полив

Молодий чи оновлений газон потрібно перший раз пролити в квітні-травні (залежно від клімату в регіоні), коли нічна температура стабільно стане перевищувати 10 градусів. Газон старше 3 років потрібно проливати раніше, коли температура перевищить 5-7 градусів. Другий полив здійснюють через тиждень і далі регулярно по одному разу в тиждень аж до встановлення літньої спеки. Дуже зручно використовувати автоматичні системи поливу з метеодатчиков і таймерами часу. Ці ж системи дозволять рівномірно удобрювати грунт.
Намагайтеся влаштовувати полив так, щоб газон після нього міг «відпочити». Наприклад, вдалим може бути будній день, коли всі виїдуть у справах, і по политою траві ніхто не буде ходити.
Фахівці рекомендують поливати газон ближче до вечора, після заходу або ж, навпаки, вранці. Якщо ж поливати днем, на сонці вся вода не вбереться, а випарується. При цьому земля повинна бути зволожена мінімум на 5 см в глубіну.Летом поливати слід раз на три-чотири дні для піщаних грунтів, раз на дев'ять днів - для глинистих.

Добриво

Однією з головних складових зростання хорошого газону є його своєчасне добриво. Відчуваючи безліч зовнішніх впливів, газон просто потребує підгодівлі, особливо в перший рік після посіву. У цей час потрібно вносити фосфор і азот (вносять у грунт за добу до посадки трави, через тиждень після перших сходів і через 1,5 місяця з дати посадки) .Якщо ви хочете, щоб він був морозостійкий, потрібно вносити такі добрива, як калій і азот, 2 рази на рік: у період формування стебла (травень) і перед першими заморозками. Комплексні добрива потрібні після стрижки, також доречні і органічні добрива.

Стрижка

Одне з головних правил стрижки - це регулярність. Для першого скошування потрібна суха погода, трава повинна досягти в три рази більшої висоти, ніж потрібен газон, тобто 12-13 см у висоту. Для початку потрібно скошувати лише 1 см, поступово зменшуючи висоту газону до необхідної.
Важливо враховувати напрям стрижки, кожен покіс змінюючи його, і ні за яких умов не косити мокрий газон.
Однак це не все, що слід знати про догляд за газоном. Ще однією проблемою є бур'яни. Як їх вивести? Трудновиводімиє бур'яни доведеться висмикувати або вирізати ножем, бажано в кінці квітня, тоді вони більше не з'являться. Ще один спосіб - це обробка розчином гербіциду «раундап», але потрібно стежити, щоб розчин не потрапив на саму газонну траву, а лише на сорняк.І якщо дотримати всі ці правила, то газон буде саме таким, яким повинен бути якісний, доглянутий газон .