Причини та профілактика бронхіальної астми.

Бронхіальна астма - захворювання, що перешкоджає нормальному диханню. Через утворення мокротиння, набряку та запалення дихальні шляхи звужуються. Захворювання зазвичай розвивається в ранньому віці.
Бронхіальна астма - одне з найпоширеніших захворювань у дитячому віці. Причини можуть бути різними. Астму відносять до хвороб з можливим летальним потенціалом. Це означає, що смерть хворого може наступити раптово, при черговому нападі.
Знання механізмів і причин її розвитку є ключовим моментом у профілактиці та організації заходів лікування бронхіальної астми у дорослих і дітей.

Причини бронхіальної астми

Дуже часто астма розвивається на тлі гіперчутливості до подразників. Захворювання може бути пов'язано як з факторами навколишнього середовища (інфекції, алергія), так і зі спадковою предрасположенностью.Прічіни виникнення нападів астми: - інтенсивне фізичне навантаження; - страх, хвилювання, стрес; - лікарські препарати; - подразники навколишнього середовища (тютюновий дим, духи, вихлопні гази і т.д.); - бактеріальні та вірусні інфекції (синусит, грип, застуда, бронхіт); - алергени (пилок, кліщі, продукти харчування, пил, шерсть тварин).

Основні симптоми астми

Незважаючи на те, що дане захворювання поширене, симптоми у різних людей можуть відрізнятися. Більша кількість хворих відчувають перші напади бронхіальної астми в ранньому віці. Діти у віці до 10 років - основна категорія, підвладна даному захворюванню. Саме в цьому віці необхідно ретельно стежити за здоров'ям ребенка.Бронхіальная астма має різну частоту загострення і ступінь тяжкості. Симптоми також різняться: від кашлю і свистячого дихання до нападів ядухи, стиснення в грудях і задишки. При перших ознаках захворювання негайно зверніться до лікаря.
Якщо симптоми протягом 2-3 діб не проходять і наростають, може знадобитися госпіталізація і екстрена медична допомога.

Профілактика бронхіальної астми

Щоб запобігти виникнення нападів бронхіальної астми, необхідно завжди пам'ятати про провокуючих факторах. По можливості їх слід уникати. Щодня стежте за чистотою в будинку. Усуньте будь-які алергени, присутні в приміщенні: шерсть тварин, пил і т.д. Намагайтеся уникати вихлопних газів і запаху тютюнового диму. Якщо ви курите, вам доведеться назавжди розпрощатися з цією шкідливою звичкою. Регулярно приймайте всі призначені лікарем препарати. Таким чином вам вдасться скоротити частоту нападів. Щоб поліпшити стан легенів і серця, займайтеся спортом.