Симптоми і лікування сказу.

Сказ є найнебезпечнішим інфекційним захворюванням, зі 100% летальним результатом. Тому в тих випадках, коли в організм людини може потрапити вірус сказу, необхідно негайно звернутися за медичною допомогою і почати курс щеплень.

Інкубаційний період і симптоми сказу

Вірус сказу, потрапляючи в організм людини разом із слиною хворої тварини, починає розмножуватися в нейронах. Після того як вірус досягає нервових клітин кори головного мозку і слинних залоз, починаються незворотні зміни, що призводять до хвороби і смерті.
Найбільш небезпечний укус хворої тварини в обличчя людини, бо інкубаційний період в цьому випадку найкоротший.
Інкубаційний період сказу становить від 10 діб до декількох місяців. Ризик зараження знижується, якщо укус був зроблений через одяг або спричинив сильну кровотечу (вірус міг бути вилучений з рани разом з усіма пов'язаними кров'ю). Якщо вірус почав впливати на кору головного мозку, виникають такі симптоми. Протягом 24-72 годин у хворого людини незначно підвищується температура, настає безсоння, пригнічений стан. Головна ознака почалася хвороби - біль у місці оцту навіть у тому випадку, якщо рана давно загоїлась. Потім настає підвищена збудливість, агресивність, світло- і водобоязнь (гідрофобія). Хворий не може пити воду з-за спазму глотки. Починаються м'язові судоми і слинотеча. Заключний етап хвороби - параліч мускулатури і летальний результат.

Профілактика і лікування сказу

Як вже було сказано, летальність при цій хворобі 100% -а. Тому в разі появи її симптомів медики можуть лише полегшити стан хворого, застосовуючи препарати, що пригнічують рухове збудження і судоми. Задуха, викликана паралічем дихальних м'язів, усувають за допомогою апарату штучного диханія.Профілактіка сказу полягають у вакцинації домашніх, а також безпритульних тварин (передусім, собак і кішок), встановленні карантину при виявлені випадки сказу серед тварин. Будь-яка людина, якого вкусила невідома тварина, повинен негайно звернутися за медичною допомогою. Зараз проводиться курс з 6 ін'єкцій антирабічної вакцини - в день звернення, потім на 3, 7, 14, 30 і 90 день.
Якщо відомо тварина, яка вкусила людину, за ним спостерігають протягом 10 діб. У разі якщо воно за цей строк не захворіло, подальші ін'єкції припиняють.
Необхідно виявляти розумну обережність, не підходити до невідомого тварині, не намагатися його погладити. Якщо воно навіть не вкусила, а лише злегка подряпала, також слід звернутися до лікаря. Тут краще перестрахуватися. Пам'ятайте, що сказ невиліковно!