Грандаксин: інструкція по застосуванню.

Грандаксин (тофізопам) - денний транквілізатор, анксиолитическое лікарський засіб. Цей препарат має помірну стимулюючу активність і усуває різні форми вегетативних порушень.

Інструкція по застосуванню грандаксин

Грандаксин відноситься до атипових похідним бензодіазепіну і є психовегетативним регулятором. Надаючи анксіолітичну дію, він не проявляє при цьому седативного, противосудорожного, миорелаксирующего ефекту. На відміну від класичних похідних бензодіазепіну, Грандаксин не посилює дію алкоголю і не викликає фізичної та психічної залежності, а також синдрому відміни препарату. Препарат призначають при неврозах і неврозоподібних станах, які супроводжуються вегетативними розладами, емоційною напругою, апатією, помірної тривогою, нав'язливими переживаннями, зниженою активністю. Його застосовують при реактивних депресіях, що мають помірно виражені психопатологічні симптоми, при розладах психічної адаптації, клімактеричному синдромі, при кардіалгії, синдромі алкогольної абстиненції, синдромі передменструального напруги.
Так як Грандаксин не володіє миорелаксирующим ефектом, його можна призначати хворим на міастенію та міопатію.
Грандаксин повинен призначити лікар, доза препарату підбирається в залежності від захворювання, стану та віку хворого. Найчастіше призначають одну-дві таблетки препарату один-три рази на день. Якщо Грандаксин застосовується нерегулярно, приймають 1-2 таблетки. Найвища добова доза - 300 мг.

Протипоказання до застосування грандаксин, побічні дії препарату

Грандаксин протипоказаний при станах, що супроводжуються психомоторним збудженням, глибокою депресією, агресивністю, в I триместрі вагітності, в період грудного вигодовування, при дихальної недостатності, що має стадію декомпенсації, при синдромі зупинки дихання уві сні, при одночасному застосуванні з циклоспорином, такролімусом, сиролімус, при підвищеній індивідуальній чутливості до компонентів препарату.
Літнім і хворим, страждаючим нирковою недостатністю, дозу грандаксин зменшують в два рази.
Грандаксин може надавати побічна дія, яка виражається з боку центральної нервової системи головним болем, дратівливістю, безсонням, психомоторнимзбудженням, судорожними припадками у хворих на епілепсію, спутаним свідомістю. З боку травної системи побічна дія грандаксин виражається в зниженні апетиту, нудоті, появі сухості в роті, запору, метеоризму. Можливі прояви алергічних реакцій на шкірі. З боку кістково-м'язової системи може виникнути біль у м'язах або напруга м'язів. Більш докладний опис грандаксин приведено в анотації до препарату. Ціни на Грандаксин вітчизняних і зарубіжних фірм-виробників можуть відрізнятися.