Ландшафтний дизайн на заміській ділянці своїми руками.

Сьогодні все більше людей прагнуть вибратися з мегаполісів ближче до природи і стають володарями дачних ділянок і заміських будинків. Оволодівши азами ландшафтного дизайну, можна спробувати перетворити свій шматочок землі, зробити з нього власними руками маленький Едем, особливий, самобутній і красивий.

Види садових ландшафтів

Здавна в багатьох країнах світу сади були відображенням уявлень людини про ідеальне життя. Тому, перш ніж посадити перше дерево у своєму саду, людина малював бажаний ландшафт у своїй уяві або на папері. Ландшафтний дизайн знаходиться на стику науки і мистецтва. Сади завжди асоціювалися з райськими куточками, в яких добре продумані, організовані і поєднані елементи озеленення з ландшафтними будівлями і скульптурами, водними оазисами і архітектурою заміських котеджів або дач. Дизайн, створений рукою власника ділянки, найбільш повно відображає його смаки, прагнення і мрії, а також відображає його спосіб життя. Перш ніж взятися за олівець і приступити до створення проекту свого майбутнього саду, необхідно визначитися, в якому стилі хотілося б витримати оформлення ділянки. Дизайнери виділяють наступні види ландшафтних садів: регулярний класичний, ландшафтний і новий ландшафтний стилі. Сади, витримані в регулярному класичному стилі, відрізняє чіткість і лаконічність ліній. У таких ландшафтах присутні прямі кути і правильні овали (прямокутні клумби з круглими квітниками посередині). Створення садів в цьому стилі ідеально поєднується з великими особняками. Класичний регулярний ландшафт абсолютно недоречний на невеликій ділянці з непоказним будиночком. Виниклий одночасно з регулярним, ландшафтний стиль відрізняється більшою свободою планувальних ліній. У ньому використовуються природні форми рослин і природна пластика води. У сучасному ландшафтному дизайні співіснують два стилю планування. Перший можна умовно назвати «сучасним регулярним стилем», в якому елементи регулярності використовують в дизайні міських скверів і парадному оформленні будівель. Другий - «новий ландшафтний стиль» - робить наголос на плавних лініях, наслідує дикій природі, наближає садовий ландшафт до природного пейзажу, підкреслює нерозривний зв'язок людини з природою.
Тип грунту нескладно визначити «на око». Для цього необхідно взяти в руку жменю землі і стиснути її. Досліджуваний зразок не повинен бути дуже сухим або, навпаки, дуже вологим.
Перед створенням проекту необхідно ретельно обстежити ділянку і з'ясувати не тільки його розміри, але і орієнтацію по сторонах світу, а також визначити тип ґрунту. Це дуже важливо для подальшого планування і вибору рослин для саду. Наступним етапом має стати створення проекту (ескізу) саду. На ньому обов'язково малюється з усіма пропорціями будинок, відзначаються сторони світу і вказуються, якщо є, все зростаючі дерева. На кресленні позначаються стрілками «некрасиві» і «красиві» види, що відкриваються з саду, продумуються можливості їх камуфляжу або, навпаки, включення в загальний пейзаж, розподіляються освітлені і затінені зони, відводяться місця під спортивний майданчик, відкриту кухню, зону відпочинку та інші.

Основні елементи ландшафтного дизайну заміської ділянки

Створюючи проект майбутнього ландшафту, необхідно врахувати і позначити в плані всі основні елементи садового дизайну. Перш за все це відноситься до озеленення ділянки. Треба розташувати гармонійно і вписати в ландшафт клумби, газони, альпійські гірки, лісопаркові зони. Дуже важливо визначити місце розташування, контури (овальні, прямокутні) квіткових композицій, а також визначити асортимент рослин, їх компоновку за кольором і формою. Далі визначається і планується розташування на ділянці водойм. Це можуть бути штучні ставки, фонтани, струмки, водоспади. Вода умиротворяє, привносить в життя розміреність і гармонію. Обов'язково слід передбачити наявність оригінальних і креативних дизайнерських споруд (альтанок, ротонд, пергол), де можна усамітнитися, попити чай, почитати, зайнятися релаксацією і медитацією. Особливий флер дизайну додають цікаві деталі: мощені доріжки, містки, ліхтарі, арки, тіньові навіси і забавні скульптури (гномики, гриби, феї, тварини). Вони найчастіше носять не тільки декоративний характер, але виконують всілякі практичні функції - є підставками під вазони з квітами, годівницями для птахів, ліхтарями.
Приступаючи до проектування і створення ландшафтного дизайну своїми руками, важливо адекватно оцінюватися свої фінансові можливості. Багато в чому саме від них залежить дизайн присадибної ділянки та вибір проекту.
Чи не залучаючи до створення ландшафтного дизайну професіоналів, а займаючись облаштуванням заміського ділянки самостійно, можна по ходу справи вносити всілякі доповнення і зміни у вже готовий проект. Крім цього, є можливість робити все поступово, розподіливши матеріальні вкладення на будівництво та облаштування на кілька років.