Новинет: інструкція по застосуванню.

Питання контрацепції - один з важливих, які доводиться вирішувати жінці всіх часів і народів. Але сьогодні представникам прекрасної статі значно простіше, адже в аптеках оральні контрацептиви представлені досить широко. Головне - вибрати свій. Наприклад, добре в цьому плані зарекомендував себе Новинет.
Одним з найбільш популярних оральних контрацептивів є Новинет. Він є досить недорогим за ціною (вартість препарату теж має значення) і при цьому якісним, тому доступний навіть жінкам з невеликим достатком.

Опис препарату

Що ж представляє із себе Новинет? Це мікродозірованний однофазний пероральний контрацептив. Діючою речовиною Новинета є етинілестрадіол і дезогестрел. Їх вміст у препараті найвище: в 1 таблетці Новинета - 20 мкг етинілестрадіолу та 150 мкг дезогестрела. В якості допоміжних речовин використовуються магнію стеарат, крохмаль картопляний, стеаринова кислота, лактози моногідрат,? -токоферол, Барвник хіноліновий жовтий (Е104), кремнію діоксид колоїдний, повідон.
Щоб жінці було зручно приймати таблетки, на упаковці вони пронумеровані і позначені стрілками.
Випускається Новинет в таблетках, вкритих плівковою світло-жовтого кольору оболонкою. Таблетки круглі, опуклі з обох сторін, марковані. На одній стороні - Р9, на іншій - РG. В блістері - 21 таблетка. В упаковці - 1 блістер або 3 блістери.

Показання до застосування

Новинет рекомендований, в першу чергу, як засіб оральної контрацепції. Також він успішно застосовується для лікування функціональних розладів менструального циклу, при хворобливій менструації і передменструальному синдромі. При прийомі Новинета відбувається скорочення втрати менструальної крові, нормалізується менструальний цикл. А крім цього, судячи з відгуків багатьох жінок, поліпшується стан шкіри, зменшується кількість вульгарних вугрів.

Спосіб застосування та дози

Новинет приймають всередину. Прийом препарату потрібно починати з першого дня менструальних кровотеч протягом трьох тижнів, бажано в один і той же час. Після випитої останньої в упаковці таблетки необхідно зробити тижневу перерву. У ці дні повинна початися наступна менструація. На восьмий день, якщо ви збираєтеся продовжувати контрацепцію, потрібно знову почати прийом таблеток, першою з наступного блістери (або упаковки). Таблетки потрібно пити, навіть якщо менструальні виділення ще не закінчилися. Оберігатися, використовуючи дану схему, потрібно до тих пір, поки ви не бажаєте вагітніти. При наявності кісти яєчника Новинет можна застосовувати, але при цьому необхідно регулярне спостереження фахівця. Перший прийом Новинета рекомендується починати в перший день місячних. Тоді вам уже не потрібно буде використовувати інші засоби контрацепції - ковпачок, презерватив, кільце. Також можна починати пити таблетки з другого чи третього дня місячних. Але тоді потрібно буде подбати про додаткові методи захисту від вагітності, так як 100-відсотковий результат дає тільки прийом таблеток з початку щомісячних виділень. Після аборту Новинет призначають приймати в день операції. Це дозволить вам навіть протягом першого місяця після аборту спокійно вести статеве життя і не оберігатися. Народила жінці починати пити Новинет можна не раніше, ніж через три тижні після пологів. (Але захищатися цим засобом від вагітності можна тільки тим, хто не годує дитину грудним молоком.) В цьому випадку можна не оберігатися. Якщо у жінки після пологів був статевий контакт, то прийом контрацептиву потрібно відкласти до першої менструації. А до цього протягом першого тижня прийому таблеток використовувати презерватив чи інші методи захисту від вагітності.

Протипоказання

Не рекомендується використовувати Новинет при наявності важких або численних факторах венозного тромбозу, при підвищеному артеріальному тиску більш 160/100 мм рт. ст., при частих мігрені, інфаркті міокарда, тромбофлебіті, варикозному розширенні вен, при цукровому діабеті, жовчнокам'яної хвороби, захворюваннях печінки, синдромах Жильбера, Дубіна-Джонсона, Ротора, оторосклерозе, вагінальних кровотечах нез'ясованої етіології, при злоякісних новоутвореннях молочних залоз або статевих органів , а також при підозрі на них. Не слід застосовувати препарат при палінні (якщо в день ви викурюєте понад 15 сигарет) і в період лактації. Інструкцією протипоказаний Новинет під час вагітності або підозрі на неї.

Побічні ефекти

Серед побічних дій, які може викликати прийом даних ліків, артеріальна гіпертензія, втрата слуху, головний біль, мігрень, перепади настрою, нудота, блювота. Також можливі кров'янисті виділення з піхви, кандидоз, біль і збільшення молочних залоз, після відміни препарату часто буває аменорея.

Особливі вказівки

Інструкція по застосуванню препарату містить і рекомендації з використання контрацептиву в разі, коли потрібно зрушити менструацію або в випадку пропуску таблеток.
Щоб не забути про приму таблеток, встановіть нагадування на своєму мобільному телефоні.
За допомогою Новинета можна змістити термін менструації. Для цього після прийому 21 таблетки не потрібно робити семиденний перерву, а слід відразу почати прийом таблеток з наступної упаковки. Якщо ви забули випити ліки в звичайний час, але з цього моменту пройшло менше 12 годин, слід якомога раніше прийняти пропущену таблетку і продовжити прийом препарату у звичний час. Якщо час пропуску становить більше 12 годин, до закінчення циклу потрібно буде подбати про додаткову контрацепції.

Умови зберігання

Зберігати препарат потрібно в сухому прохолодному місці. З аптеки Новинет відпускається без рецепта лікаря. Детальну інформацію про препарат Новинет можна дізнатися, проконсультувавшись зі своїм гінекологом або з фахівцями Центру сімейної медицини «Медеп».