Каркасне домобудівництво: проект, розрахунок матеріалів, вартість будівництва.

Каркасне домобудівництво, яке широко застосовується в США, сьогодні отримало велику популярність і в Росії. Пов'язано це з тим, що навіть типові будинки при такому способі зведення є екологічно безпечними, теплими і досить вигідними з економічної точки зору. Скласти проект, розрахувати вартість робіт і матеріалів - не проблема. Головне, враховувати рекомендації фахівців.
Не варто думати, що каркасні будинки - це типовий проект, і всі будівлі, збудовані за такою методикою є однаковими. Насправді історія будівництва будинків на каркасі має довгу історію - як мінімум 5 століть, а то й більше. Природно, що за такий термін майстри навчилися зводити не тільки невеликі приземкуваті будиночки, а й повноцінні висотні будівлі на каркасі. Вартість кожного з них визначається в індивідуальному порядку. І розраховується в процесі побудови проекту.

Проект каркасного будинку

Як і в будь-якому іншому випадку, робота над каркасним будинком починається з розробки проекту - саме від точності його виконання залежатиме успіх всього заходу. Крім того, в момент опрацювання проекту необхідно ще й скласти кошторис майбутніх робіт, яка в подальшому якщо і злегка зміниться, то не дуже сільно.Составленіе дизайн-проекту майбутнього будинку починається з визначення житлових приміщень. Обов'язково варто враховувати кількість членів родини, зробити закладку на поповнення сімейства і не забути про всі необхідні підсобні приміщення.
Фахівці рекомендують відвести для кожного окремо живе члена сім'ї кімнату метражем - 40-50 квадратів. Такий простір, як запевняють психологи, є максимально комфортним.
Що стосується підсобних приміщень, також бажано ретельно розрахувати їх площу. Скрупульозний підхід допоможе вам в ході складання дизайн-проекту повністю і точно визначити площу всього вашого будинку. Як тільки ви отримаєте цифри, зможете зрозуміти, скільки поверхів повинно бути у вашому будові для комфортного проживання. Правда, варто враховувати, що на поверховість впливають ще й інші фактори, типу розміру території, на якій буде зводитися будинок (чим вона менша, тим менше шансів отримати висотне будова), планування і ландшафт землі (не для всіх ділянок зовні прийнятний великий будинок) . Ну і, звичайно ж, на поверховість будинку особливий вплив робить вік всіх тих, хто в ньому проживатиме. Так, наприклад, якщо в родині є люди похилого віку, краще зробити будиночок менше у висоту, але розтягнути в довжину. З дітьми питання досить спірне, оскільки вони швидко виростають і сходи для них вже не будуть таким страшним перешкодою і небезпекою.
Бажано враховувати і загальну архітектуру вулиці. Так, наприклад, якщо на ній здебільшого стоять низенькі споруди, не варто сильно виділятися на загальному фоні.
Плюс проектування каркасного будинку в тому, що він збирається з панелей на дерев'яне або металеве підставу (сам каркас). Це сприяє більш вдалому плануванню, так як панелі легко можна встановити в будь-якому місці. Коли дизайн-проект буде складений, ще раз ретельно його вивчіть і внесіть всі необхідні коректування. Пам'ятайте, що після початку будівництва поміняти щось буде проблематично або неможливо вовсе.Далее займіться оформленням кошторису. Тут необхідно дуже чітко розрахувати, яка кількість матеріалів вам знадобиться, і скільки вони будуть коштувати. Можете брати за основу ціни в середньому (якщо вдасться заощадити, це стане приємним бонусом). Крім того, обов'язково закладіть ще відсотків 25 від загальної суми на непередбачені витрати. Якщо є можливість - закладіть 50%. Розрахунок вартості повинен бути максимально повним і детальним, щоб потім не довелося вишукувати додаткові кошти.

Вартість матеріалів для каркасного будівництва

Для будівництва каркасних будинків використовується досить велика кількість матеріалів. Це і будівельний брус, і утеплювач, і покрівля. Крім того, на вартість впливають і оздоблювальні матеріали - вагонка, сайдинг і т.д. А ще необхідно у вартість матеріалів закладати і ціну тих, що підуть на фундамент. Правда, є і плюс. Каркасні будинки мають досить невеликою вагою, завдяки чому їх зазвичай встановлюють на стовпчастий або стрічковий фундамент. А це помітно здешевлює строітельство.Ітак, якщо ви зважилися на будівництво споруди, котеджу або домоволаденія на каркасній основі, вам знадобляться наступні матеріали.Для фундаменту: - гравій, вартістю близько 2000 за кубометр; - дошки для опалубки - 7000 за куб; - різна арматура - пордяка 1000 за метр кубічний; - дорожня сітка - 2000 за кубометр; - бетон - близько 5000 за метр; - блоки - 4500; - цемент - 300 рублів за мішок; - утеплювач - 4000 р. за метр; - геоткань - 50 рублів за квадрат; - плівка для гідроізоляції - 30 р. за квадрат; - бетон (плита) - 4800 за метр кубічний; - бетон вимощення - 4800 за кубометр; - витратні матеріали (цвяхи, саморізи, болти і т.д.) - близько 10 000 рублів на все.Ітого вартість одного кубометра фундаменту коштує близько 36000 рублей.Далее необхідно порахувати вартість куба основного будівництва. Для нього вам знадобляться інші матеріали. Це: - антисептик - 200 р. за літр; - азбестові труби під стовпи - 400 рублів за погонний метр; - гідро/пароізоляція - 20 р. за метр квадратний; - водостічна система - 2000 р. за погонний метр; - дошка суха строанная - 12000 за кубометр; - утеплювач - 2000 р. за метр кубічний; - фанера - 18000 за кубометр; - вікна (коштують залежно від компанії і комплектації); - двері вхідні (також оцінюється по компанії-виробнику та матеріалами); - софтборд - 230 р. за квадрат; - витратні матеріали - близько 50000 рублей.Ітого вартість квадратного метра будинку без урахування вікон і дверей обійдеться в середньому в 38 000 рублей.Чтоби розрахувати остаточну вартість матеріалів, необхідно помножити вартість 1 кубометра або квадратного метра на загальну площу. Так і вийде повна вартість матеріалів за каркасний будинок. Якщо хочете зробити будівництво дешевшим, постарайтеся пошукати по ринкам де продаються ті чи інші матеріали подешевше. Так ви зможете істотно секономіть.Стоімость будівельних робіт залежить від того, які розцінки діють у бригади. Але в середньому коштує орієнтуватися на 1500000 рублів.

Як розрахувати необхідну кількість матеріалів

У кожному індивідуальному випадку вартість матеріалів розраховується спеціально. Для прикладу можна взяти будинок, в якому стіни по довжині будинку дорівнюють 10 метрам, висота стін 2,8 м, стіни по ширині будинку - 8 м.Для початку - каркас. Розрахунок для його вертикальних несучих стійок починайте з того, що ви вважаєте загальну довжину стін будівлі (в зазначеному прикладі це буде 10 + 10 + 8 + 8 = 36 кв.м.). Вертикальні стійки зазвичай встановлюють на відстані 50 см один від одного. Але варто враховувати, що там, де будуть вікна, відстань між стійками повинно бути не менше 1,2 м. Звідси можна порахувати кількість бруса, яке необхідно для зведення каркаса. Приблизно для зазначеного прикладу знадобиться близько 4 кубометрів. Для основи каркаса і фінального з'єднання слід додати ще 3 куба такого ж бруса.Обрезная дошка, яка використовується для обшивки стін приблизно дорівнює за кількістю брусу. Правда, все залежить від того, скільки стін ви буде обшивати. Як правило, використовують метод двостінної обшивки. Отже, для зазначеного в прикладі будинку знадобиться близько 5 кубометрів доскі.Что стосується утеплювача, в кожному конкретному випадку він розраховується по-своєму, в залежності від його товщини, габаритних розмірів та інших параметрів.