Як вибрати електроди.

Швидкість і якість виконання зварювальних робіт прямим чином залежить від електродів, що застосовуються в роботі зварника. Тут має значення не тільки відповідність інструменту особливостям зварювальних металів, але також термін придатності та умови зберігання електродів. У міру набуття досвіду ви навчитеся правильно вибирати електроди для найскладніших робіт, яких при ремонті квартири або дачі вистачає.
Інструкція
1
Розберіться в пристрої електрода. Він складається з високоякісної зварювального дроту і покриття у вигляді обмазки з суміші різних порошків. Покриття кріпиться до основи клейкою масою. Електроди для виконання спеціальних видів зварювання можуть і не мати покриття. Усього відомо кілька сотень різновидів електродів, що дозволяє задовольнити практично будь-які потреби, що виникають при зварюванні, включаючи роботу зі сталлю, кольоровими металами і складними сплавами.
2
Вибирайте електроди, орієнтуючись на майбутній вигляд зварювальних робіт. Наприклад, для з'єднання низьколегованих сталей і сплавів знадобляться нержавіючі електроди зі змішаним покриттям.
3
Зупиніть вибір на електродах з рутиловим покриттям, якщо вам потрібно зварювати деталі, зворушені іржею. Рутилові електроди дещо дорожче звичайних, але при їх використанні є можливість знизити розбризкування металу, стабілізувати горіння і збільшити міцність зварного шва. Шлак після роботи подібними електродами дуже легко видаляється.
4
Ільменітові електроди використовуйте для підвищення еластичності шва. Оброблений електродом з ільменітовим покриттям шов добре переносить перепади температури навколишнього середовища. Недолік таких електродів полягає в тому, що вони не надто надійні при зварюванні іржавих деталей.
5
Якщо вам необхідно з'єднати між собою кольорові метали, застосуйте електроди, що мають високу температуру плавлення. До складу такого електрода входить вольфрам і спеціальні присадки, які мають високу стійкість до термічного впливу.
6
Звертайте увагу на кольорове маркування. Електроди з зеленим маркуванням підходять для зварювання магнію і алюмінію. Синя маркування вказує на те, що електрод виконаний з вольфраму з додаванням оксиду лантану. Найчастіше останній вид електродів використовують для роботи з міддю або легованими сталями.
7
При виборі електродів поцікавтеся умовами, в яких їх зберігали. Справа в тому, що електроди мають певний термін зберігання. Якщо цей термін порушений, електрод не зможе гарантувати високу якість шва. Не слід купувати зварювальні електроди, які зберігалися в умовах підвищеної вологості. Вкрай небажано купувати такі вироби з рук, оскільки термін придатності в цьому випадку визначити буде практично неможливо.
Трансформаторні апарати давно пішли в минуле. Тепер їх замінюють зварювальні інвертори. Вони дозволяють швидко і якісно зварити металеві деталі і конструкції. Зазвичай інвертори застосовуються в якості джерел живлення зварювальних апаратів при проведенні дугового зварювання плавленням. Застосування цього типу апаратів славиться тим, що, завдяки постійній характеристиці зварювального струму і його стабільності, досягається відмінна якість шва, яке гарантує міцне і надійне з'єднання металу.
Що ж таке інверторна зварювання? Власне кажучи, це процес з використанням схеми, системи або якогось приладу, який створює змінну напругу при підключенні джерела постійного струму. Якщо висловлюватися конкретніше, то подібний тип зварювання являє собою процес роботи за допомогою інвертора, традиційно - це електродугове ручна сварка.Общая схема такої зварювання складається з мережевого фільтра, мережевого випрямляча, перетворювача частоти, високочастотного трансформатора, силового випрямляча та системи управленія.Конечно, для здійснення зварювання металу одного апарату мало, потрібні ще аксесуари - маска, утримувачі і, звичайно ж, електроди. Без них ніяка робота неможлива. Електроди для инверторной зварювання бувають трьох видів - вуглецеві, леговані і високолегірованние.Главнимі перевагами зварювання інверторним апаратом є: - легкий і швидкий підпал, стійке горіння дуги, хороша еластичність; - якісний зварювальний шов; - енергозбереження; -Високий ККД; - коливання напруги мережі не роблять впливу на параметри зварювання; - легкість і мобільность.Конечно, инверторная зварювання має і недоліки: використовувані при роботі апарати, як і будь-яка інша електроніка, дуже не люблять воду, пил і морози. Тому зберігати інверторну зварювання потрібно в сухому і достатньо теплому приміщенні. Також важливо регулярно відкривати корпус і продувати компоненти апарату стисненим повітрям.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=tyal7Jf8mWg