Будівництво дерев'яних будинків і котеджів: Як вибрати підрядника.

Незважаючи на появу все нових будівельних технологій і матеріалів, натуральне дерево і раніше залишається затребуваним в індивідуальному будівництві. Його природні тепло- і звукоізолюючі якості в поєднанні з сучасними захисними препаратами дозволяють зводити затишні, теплі, комфортні будинки унікальною планування, які простоять не один вік, за умови суворого дотримання всіх технологічних вимог і нюансів.

Специфіка будівництва дерев'яних будинків

Якщо ви вирішили побудувати на своїй земельній ділянці дачний або заміський дерев'яний будинок, перш за все, визначитеся з вибором матеріалу - брус, оциліндровані колоди або рубаний вручну зруб, і тільки потім шукайте генерального підрядника, що спеціалізується на будівництві будинків саме такого типу. Особливо це стосується рубаних будинків, технологія і секрети зведення яких передавалися із століття в століття, але з появою нових будівельних матеріалів, більш дешевих і технологічних, стали поступово забиваться.Вибрав дерево, ви повинні знати специфіку цього матеріалу, щоб при виборі підрядника почувати себе впевненіше . Так, вдома з цілісних колод, оциліндрованих або рубаних, характеризуються довгим терміном усадки, яка може тривати до 8 років. Усадка обумовлена всиханням дерева і його смінаніі під власною вагою в зрубі. У перший рік вона особливо помітна і може скласти до 8% по висоті, тому заселитися вам в перший час після того, як будинок буде побудований, не доведеться. А ось будинок з клеєного бруса може бути вам зданий одразу «під ключ» - цей будівельний матеріал не деформується і не схильний до усадки.
Коли на будівництві рубаного будинку здійснюватиметься монтаж кроквяної системи, для регулювання вертикальних споруд повинні застосовуватися ковзаючі опори і усадочні домкрати.
Ще вам слід знати, що для зведення дерев'яних будівель будь-якого призначення і з будь-якого виду будматеріалу найкраще використовувати деревину північних дерев, та ще й зрубаних в зимовий час . Це обумовлено тим, що на Півночі дерева ростуть набагато повільніше, тому внутрішня структура у них більш щільна, вона менш схильна до гниття і менше темніє з часом. Зрубані взимку дерева не потребують тривалого просушуванні, оскільки в них немає ні природних соків, ні підвищеної вологості від атмосферних опадів. Така деревина в процесі експлуатації не деформується і не скручується. З такої деревини роблять і зруби, і клеєний брус.

На що звернути увагу при виборі підрядника

Перш за все, звичайно, варто опитати знайомих, ознайомитися з оголошеннями в розділах приватного житлового будівництва і рекламою в ЗМІ, почитати відгуки про компанії на форумах в інтернеті. Якщо поблизу від вас на сусідніх ділянках вже побудовані дерев'яні приватні будинки, які сподобалися вам, нехай навіть за зовнішнім виглядом, поговоріть з їх господарями, порадьтеся з ними, дізнайтеся про ті труднощі або недоробки, з якими їм довелося зіткнутися після завершення будівництва або в процесі експлуатації будинку. Складіть список всіх обраних компаній і зверніться в кожну. Для початку знайдіть їх сайт в інтернеті, кожна поважаюча себе будівельна компанія зараз має такий сайт, на якому обов'язково представлені зразки її діяльності. Звичайно, на сайті будуть розміщені і відгуки замовників, але, думається, що тільки позитивні проходять модерацію, тому особливо вірити їм не варто, і ви повинні самі, особисто приїхати в офіс.Узнайте, чи є у компанії власне виробництво. Це велика перевага. Якщо ви хочете зробити будинок з клеєного бруса, вам відповідно до представленого проектом, повністю підготують весь домокомплект і будівельникам на місці залишиться тільки зібрати його, як конструктор, згідно з доданою схемою. В тому випадку, коли ви хочете побудувати будинок з колод, наявність власного виробництва служить гарантією якості і деревини, і рубки, а саме від них великою мірою залежить і якість споруджуваного зрубу. Крім того, власне виробництво дозволить вам заплатити за ліс дешевле.К додаткових плюсів відноситься і наявність у компанії власного архітектурно-планувального підрозділу. Ознайомтеся з тими проектами, які вже були втілені в життя. Про високої кваліфікації свідчать складні проекти великих будинків, в яких втілені нестандартні архітектурні рішення. Професійні проектувальники, які розроблятимуть проект вашого будинку або адаптувати під ваші запити типовий, користуються необхідною технічною документацією та знайомі з існуючими будівельними нормами і правилами, що буде гарантією правильності всіх розрахунків.
Перш, ніж укладати договір підряду, дізнайтеся про те, які гарантійні зобов'язання надає компанія замовникам, їх терміни і умови виконання.
Звичайно, у вашого підрядника повинні бути власні професійні монтажні бригади з досвідом зведення дерев'яних будинків. В їхньому професіоналізмі ви можете переконатися, відвідавши ті об'єкти, де вони зараз працюють, або ті, що вже були здані замовникам. Є сенс також поговорити з тими, хто замовляв споруду будинку у цієї компанії. Непогано, коли контролювати роботу бригади буде головний інженер, який також працює в її штаті. Його присутність і кваліфікація особливо потрібні при зведенні покрівлі рубленого будинку, коли необхідно буде врахувати усадкові процеси.