Як дихають комахи.

Комахи так не схожі на людей. Їх ембріональний розвиток протікає з перетвореннями, вони володіють зовнішнім, а не внутрішнім скелетом, у них відрізняються кровоносна і центральна нервова системи. Навіть дихають комахи зовсім не так, як ссавці.
Інструкція
1
В організмі людини присутній всього одна трахея. По ній повітря, що надійшов через верхні дихальні шляхи, транспортується в легені. У комах відсутній ніс, легені і бронхи, їх кров, на відміну від крові ссавців, що не розносить кисень по всьому організму. Дихають комахи виключно за допомогою трахей, кількість яких в їх організмі перевищує кількість у ссавців і може варіювати від однієї-двох до восьми-десяти пар.
2
Дихальна система комах представлена безліччю трахей, які пронизують їх тіло. Трахеї у комах представляють собою трубочки, що відкриваються назовні гирлами-дихальцами. В глибині тіла трахеї розгалужуються на більш дрібні трубки - трахеоли. Трахеоли обплітають всі органи, доставляючи кисень до місць його споживання.
3
У комах, що живуть у водному середовищі, маються дихальца закритого типу, так як вони отримують кисень з води, у наземних комах - дихальца відкритого типу. Однак навіть другі можуть при необхідності регулювати їх роботу. Приміром, якщо наземне комаха потрапить у воду, воно зможе деякий час, закривши дихальца, прожити без повітря.
4
З плином часу комахи виробили різні пристосування для підвищення ефективності процесу дихання. Приміром, у добре літаючих комах є повітряні мішки, де може міститися запас кисню. А деякі личинки розвинули у себе здатність до шкірному диханню.
Зверніть увагу
Вчені встановили, що в Палеозойську еру кількість кисню в повітрі було вище, ніж зараз - 35% порівняно з нинішніми 21%. Тому в ту пору гігантські комахи не були рідкістю. Приміром, досить широко були поширені бабки з розмахом крил як у сучасної орла. З часом концентрація кисню в повітрі знизилася, і величезні комахи вимерли.