Як виник вираз "ахіллесова п'ята".

Фразеологізм «ахіллесова п'ята» бере витоки в послегомеровского міфі про один з найбільш сильних і хоробрих героїв грецької міфології - Ахилле або Ахиллесе. Він був оспіваний ще Гомером в «Іліаді», а згодом до нього звернувся в I в. до н.е. римський письменник Гигином.
Інструкція
1
Ахіллес - найбільший герой Троянської війни, син Пелея і морської богині Фетіди. За міфом, розказаного Гігіномом, оракул передрік загибель Ахіллеса під стінами Трої. Тому його мати, Фетіда, вирішила зробити сина безсмертним. Для цього вона занурила Ахіллеса в священні води підземної річки Стікс, утримуючи його при цьому за п'яту. За іншою версією Фетида закаляла Ахілла у вогні. Якось вночі Пелей побачив свого маленького сина охопленого полум'ям і кинувся на дружину з мечем, тому одна п'ята, за яку Фетіда тримала Ахіллеса, залишилася незагартованої.
2
Ображена Фетида покинула чоловіка і повернулася назад в море, але продовжувала піклуватися про сина, що отримав завдяки їй непробивну шкіру. А Пелей віддав Ахіллеса на виховання мудрому кентаврові Хирону. Той вигодував майбутнього героя мозком левів і нутрощами ведмедів, навчив його володіти зброєю, бігати швидше оленів, грати на кіфарі і лікувати рани.
3
Наймолодший з останнього покоління героїв Ахіллес не був у числі наречених Олени і не повинен був брати участь у поході на Трою. Фетіда знала, що її синові судилося загинути в Троянській війні, яка спалахне через Олени, і постаралася врятувати його від долі. Вона сховала Ахіллеса на острові Скірос, переодягши дівчиною. Але Одіссей хитрістю виманив юного героя, і Ахіллес став учасником похода.Зная, що йому судилася коротке життя, він постарався прожити його так, щоб слава про його хоробрості і доблесті залишилася на століття. Загинув Ахіллес, як і було передбачено, у Скейских воріт від руки «потужного бога і смертного чоловіка». Аполлон направив в нього стріли лучника Паріса: одна з них потрапила в п'яту, за яку тримала колись героя мати, загартовуючи його тіло (це було єдине вразливе місце героя). Звідси і пішла крилатий вислів «ахіллесова п'ята». Воно вживається в алегоричному значенні - слабка сторона або вразливе місце чого-небудь.