Мирт звичайний і його користь.

Мирт звичайний - це рослина сімейства миртових, батьківщиною якого є Середземномор'ї. Вічнозелена рослина у звичних умовах досягає 2 метрів висоти. За багато років розведення мирта було отримано ціле сімейство його різновидів. Популярність йому приносить не тільки декоративність і невибагливість, він відомий також як корисне лікарська рослина.
Якщо у вас в квартирі зростає дерево мирта, а ви ще не знаєте про його цілющі властивості, воно вже лікує вас, навіть без вашого відома. У листі і гілках мирта міститься величезна кількість різних ефірних масел. Випаровуючись з поверхні листя, масла очищають повітря квартири від збудників різних хвороб.
Мірт - дуже світлолюбна рослина. Вирощувати його рекомендується на підвіконнях вікон, що знаходяться на південній стороні. Влітку дерево корисно винести на балкон чи лоджію.

Мірт в народній медицині

Листя мирта коммуніса (звичайного) застосовують при низькому імунітеті та застудних захворюваннях. Для цього молоді листочки мирта приймають всередину, ретельно пережовуючи, при перших ознаках болезні.Настой з корисних листя миртового дерева допомагає при проявах кон'юнктивіту. Для приготування настою листя мирта (6-7 шт.) Заливають окропом, через 1 годину проціджують і закопують в уражене око 3-4 рази на день. Свіжий настій обов'язково готувати ежедневно.Целебний настій мирта допомагає при лікуванні циститу інфекційної природи. Кілька столових ложок листя мирта заливають склянкою окропу, настоюють протягом години і приймають 4 рази на день, замість чаю.
Перед початком прийому мирта під час хвороби попередньо необхідно проконсультуватися з лікарем.
В ароматерапії олія миртового дерева застосовують як очищає свідомість, просвітлює і стабілізуючий емоції засіб. Палички з запахом мирта запалюють під час медитацій і сеансів самовдосконалення.

Властивості мирта проти онкології

У 1984 році російським ученим-біохіміком Молодежніковим було встановлено, що високий імунітет середземноморських жителів до деяких видів онкології, а саме до раку грудей і кишечника, викликаний тим, що вони часто вживають листя мирта звичайного у приготуванні їжі. За версією італійського вченого Тулліо Сімончіні ракові клітини це не що інше, як грибкове захворювання. У сильному організмі гриби дрімають і активуються, коли імунітет слабшає. Вживання мирта як приправи при щоденному приготуванні їжі сприяє зміцненню власних сил організму, які не дають розвиватися клітинам раку.

Лікування туберкульозу

При лікуванні туберкульозу настоянки з мирта і чорного горіха значно збільшують відсоток одужання. Пов'язано це з тим, що в рослині міститься евгенол. Лікувальні властивості цієї речовини ускладнюють зростання мікобактерій туберкульозу та прогресування захворювання.